06:58 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
5110

Populaarne briti DJ Paul Oakenfold oli üks neist enam kui kahest miljonist välismaa jalgpallisõbrast, kes käis Venemaal jalgpalli maailmameistrivõistlustel.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Tuntud muusik, kes on teinud koostööd Madonnaga, U2-ga, Massive Attackiga, oli juba kontsertidega Moskvas ja Peterburis käinud, aga esimakordselt külastas ta ka teisi linnu, kus mängud toimusid. Oakenfold rääkis RIA Novostile, kuidas on välismaalaste suhtumine Venemaasse tänu MM-ile muutunud ja miks ta salvestas remiksi Viktor Tsoi laulust.

Te esitasite mitu DJ setti fännipidudel erinevates linnades ning käisite ka Inglismaa koondise mängu vaatamas. Moskvas olete te sagedane külaline, aga millised muljed on teil teistest linnadest, kus käisite esimest korda?

Suurbritannia jalgpallisõbrad Venemaal
© Sputnik / Владимир Астапкович

Üldmulje Venemaa eri linnade külastustest on fantastiline. Ma olen viibinud viiel MM-il, aga see osutus täiesti uskumatuks. Venelased on väga külalislahked ja sõbralikud. Mängud ise olid vapustavad. Kus iganes ma neid ei vaadanud, kõik oli kõige kõrgemal tasemel. Minu siiasõit ja Venemaal ringi reisimine – see kõik oli puhas nauding.

Millistes linnades teile kõige enam olla meeldis?

Nižni Novgorodis ja Samaras. Seal on nii palju kauneid kohti, mulle näidati paljut ja veetsin lõbusalt aega. Ja muidugi, kui jõuad Moskvasse ja näed nii palju inimesi kogu maailmast, kes armastavad jalgpalli, siis – see on uskumatu. Usun, et nad said reisist Venemaale suure rahulduse.

Maailmameistrivõistluste eel kutsusid briti meediakanalid inglise vutifänne üles Venemaale mitte sõitma. Kas see teid kuidagiviisi mõjutas?

Mulle see ei meeldinud. See on õudne, et briti meediakanalid Venemaast säärase pildi maalisid. See, kuidas nad käitusid, on lihtsalt lugupidamatu, liiatigi on see kõik vale. Mina veetsin siin kaks nädalat ja tean, et neis artiklites kirjutatu ei pea paika.

Kas see reis erines eelmistest? Kas panite tähele mingisuguseid muutusi?

Muidugi erines, tegu on ju maailmameistrivõistlustega. Ma panin tähele, et rohkem venelasi oli hakanud inglise keelt rääkima, tunda oli piduõhkkonda, kuna teie meeskond esines väga hästi, kõik olid õnnelikud, sest ega paljud venemaalased enne MM-i küll arvanud, et nende meeskond kõrge tulemuse ette näitab, aga nemad jõudsid ju peaaegu poolfinaali. Õige vähekene jäi penalti tõttu puudu, aga riigil oli sellegipoolest põhjust pidutseda.

Teie meeskond finaali välja ei jõudnud, aga te käisite mängu vaatamas. Millised muljed on? Kas pidasite pöialt võitjatele – Prantsusmaale?

See oli ulme! Mul on väga hea meel, et sain finaalis kohal olla. Ma ei pidanud pöialt ei Prantsusmaale ega Horvaatiale, minu jaoks olnuks see keeruline, ma olen ju Inglismaalt pärit. (Naerab.) Aga mäng oli hea — kuus väravat maailmameistrivõistluste finaalis ja ilma lisaajata. Suurepärane mäng.

Mida te aga inglaste esinemisest arvate?

Nad mängisid väga-väga hästi. Mitte keegi ei arvanud, et nad nii kaugele välja jõuavad, nagu ka venelased oma meeskonnalt midagi säärast ei oodanud.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Mis te arvate, kas MM muutis maailmas ettekujutust Venemaast?

Jaa, täiesti kindlalt. Maailm vaatas Venemaad ja nägi, et kõik oli suurepärane, nii mängud kui kaasnenud üritused. Tuttuued staadionid, ei mingit agressiivsust ega kuritegevust, uskumatult sõbralikud inimesed. Minu meelest oli see kõik imeline.

Te olete ainus lääne DJ, kes on salvestanud remiksi vene rokitähe Viktor Tsoi laulust "Muutust!" Mis teid selleks ajendas ja kas jätkate edaspidigi vene rokkmuusikaga tegelemist?

Viktor Tsoi originaalne heliteos meeldis mulle väga, seetõttu salvestasingi remiksi. Tahaksin tegelda ka teiste vene bändidega, aga ma ei tea veel, millistega.

Kas te ka vene kaasaegset elektronmuusikat kuulate?

Jaa, mulle meeldivad Swanky Tunes, DJ Paša Korejets ja veel üsna mitu vene diskorit.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
libauudis, vale, intervjuu, jalgpall, Jalgpalli MM, Paul Oakenfold, Suurbritannia, Prantsusmaa, Venemaa

Peamised teemad