05:16 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
6311

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump, kes varasemalt USA luurekogukonna järeldustega Venemaa "sekkumisest" 2016. aasta presidendivalimistesse korduvalt nõusse jäi, nimetas neid süüdistusi taas väljamõeldisteks.

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. Trump kirjutas sellest oma Twitteri-leheküljel.

"Tuleb välja, et president Obama teadis Venemaast juba enne valimisi. Miks ta midagi ette ei võtnud? Miks ta sellest ei rääkinud? Aga sellepärast, et tegu on lihtsalt suure väljamõeldisega, ja ka seetõttu, et ta lootis valeliku Hillary valimisvõidule," kirjutas Trump.

Mõni aeg tagasi Helsingis koos Venemaa presidendi Vladimir Putiniga toimunud pressikonverentsil teatas USA riigipea, et ei näe mingeid põhjusi, miks Venemaa pidanuks 2016. aasta valimistesse sekkuma, lisades päev hiljem, et pidas silmas täpselt vastupidist. Seejuures rõhutas Trump, et usaldab täielikult salateenistusi ja toetab neid.

"Nad on taas üliriik": Venemaa võitis USA-d infosõjas >>

Süüdistused Venemaa vastu

Süüdistusi Venemaa "sekkumisest" Ameerika valimistesse ning väidetavatest sidemetest Trumpi ja Moskva vahel, mida eitavad nii Valge Maja kui Kreml, asus uurima eriprokurör Robert Mueller ja kongressi mõlemad kojad.

Seejuures ei ole Venemaa sekkumise kohta toodud mingeid tõendeid, hoolimata asjaolust, et uurimine kestab juba kauem kui aasta.

Moskva on süüdistused valimistulemuste mõjutamise katsetest erinevates riikides korduvalt ümber lükanud ja Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "absoluutselt põhjendamatuiks".

Trump kutsus Putini sügisel Washingtoni >>

Lisaks ütles Putin, et juhtumi näol on tegu Ameerika Ühendriikide sisemise konfliktiga ja väljendas lootust uurimise lõpetamisele ja riikidevaheliste suhete paranemisele.

Nagu Sputnik Eesti juba varem kirjutas, oli Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine konfrontatsioonist kasu otsivatele Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

Samal teemal

Trump: kohtumine Putiniga on pöördepunkt kahe riigi suhetes
Otseülekanne on lõppenud: Vladimir Putini ja Donald Trumpi pressikonverents Helsingis
Tagid:
põhjendamatu, sekkumine, tõendid, süüdistus, presidendivalimised, USA kongress, LKA, CIA, FBI, Robert Mueller, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, Washington, Moskva, USA, Venemaa

Peamised teemad