14:43 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
50 0 0

USA põllumajandusministeerium teatas teisipäeval, et kavatseb eraldada 12 miljardit dollarit toetamaks põllumehi, kes kannavad kahju või on ohus president Donald Trumpi kaubandusvaidluse tõttu Hiina ja teiste kaubanduspartneritega.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Plaanis on kesksel kohal näiteks sojaubade tootjad, kelle jaoks on Pekingi vastutollidest tingitud Hiina turu kadumine laastavalt mõjunud. Samuti on kavas toetada suhkruroo-, maisi-, nisu- ja puuvillakasvatajaid ning piimatootjaid ja seakasvatajaid, vahendas ERR viitega väljaannetele Quartz ja Associated Press.

Ministeeriumi kinnitusel sisaldab ettepanek nii põllumajandustootjatele eraldatavaid otsetoetusi, üleliigse saagi ostmist riigi poolt ning erinevaid kaubandusmeetmeid uute turgude leidmiseks.

USA ja Hiina tüürivad hoogsalt lahingut lööma >>

USA ja Hiina RV kaubandussuhted

Aprilli algul avaldas USA nimekirja 1300-st Hiina kaubast, millele vastusena Hiina poolt USA toodangu intellektuaalomadi õiguste rikkumisele võidakse kehtestada imporditollid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Hiina Riiginõukogu omakorda võttis vastu otsuse kehtestada 25% suurused tollimaksud 106-le USA-st imporditavale kaubanimetusele.

Mais leppisid osapooled kokku, et ei hakka kaubandussõda pidama ja lõpetavad vastastikuste tollide kehtestamise. Hiljem aga selgus, et kaubandusküsimustes pole senini kokkuleppele jõutud ja Washington kuulutas välja uued tollitariifid.

Juuni keskel kehtestas USA 25-protsendilise tollimaksu Hiiba RV-st tulevatele kaupadele, see puudutab ligikaudu kümnendikku osa Hiina impordist Ameerika Ühendriikidesse. Uued vaidlused hõlmavad Hiina kaupu, mis kätkevad tööstuslikult olulist tehnoloogiat, kogusummas 50 miljardi dollari ulatuses. Tollitasu hakati nõudma alates 6. juulist.

Hiina teatas omakorda otsekohe, et kehtestab 25-protsendilise imporditolli 659-le nimetusele USA-st sisseveetavast kaupadest kogusummas 50 miljardi dollari väärtuses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu>>

Tollimaksud 545 kaubanimetusele koguväärtuses ligi 34 miljardit dollarit jõustusid 6. juulil, ülejäänud tootekategooriate osas teatatakse jõustumistärmin edaspidi.

Esimesse nimekirja on kantud põllumajandustoodang, autod ja mereannid. Teise 141 nimetusega loetellu kuuluvad keemia- ja energeetikatööstuse tooted ning meditsiiniseadmed.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Tagid:
farmer, kaubandus, põllumajandus, sanktsioonid, toetus, Donald Trump, Hiina, USA

Peamised teemad