09:05 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
4101

Valge Maja teatas, et USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa presidendi Vladimir Putini uut kahepoolset kohtumist sel aastal ei toimu.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Valge Maja teadaande kohaselt on Trump koos riikliku julgeoleku nõuniku John Boltoniga otsustanud lükata kohtumise järgmisesse aastasse, kui läbi on saanud eriprokurör Robert Muelleri juurdlus Venemaa sekkumise suhtes 2016. aasta presidendivalimistesse, vahendab ERR.

"President arvab, et järgmine kahepoolne kohtumine peaks aset leidma siis, kui nõiajaht Venemaaga seoses on läbi, seega me otsustasime, et parem on seda edasi lükata," ütles Bolton.

Putini välispoliitikanõunik Juri Ušakov ütles alles teisipäeval, 24. juulil et Kreml sai mitu päeva pärast Helsingi kohtumist USA-lt ettepaneku korraldada tänavu sügisel Washingtonis uus kohtumine. Ettepaneku edastas Trumpi riikliku julgeoleku nõunik John Bolton. Ušakov lisas, et pooled ei ole veel Washingtoni kohtumist korraldama asunud.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump kohtusid 16. juulil Helsingis. Sellest sai Putini ja Trumpi esimene täisformaadis ametlik kahepoolne kohtumine.

Putini ja Trumpi kohtumine osutus edukaks>>

Kohtumine osutus edukaks ning külm sõda on möödas, tunnistasid Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump pärast kohtumist ühisel pressikonverentsil.

Putini ja Trumpi kohtumist tuli Helsingisse kajastama üle 1400 ajakirjaniku. Kohtumisele oli akrediteeritud Soome välisministeeriumi andmetel 1436 meediaesindajat 61 eri riigist.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov teatas vastuseks ajakirjanike küsimustele, et Vene president Vladimir Putini ja USA liider Donald Trumpi läbirääkimised kulgesid "suurepäraselt". Ta lisas, et kohtumine läks "paremini kui superhästi".

Varem kohtusid Putin ja Trump kahel korral.

Esimest korda kohtusid Venemaa ja USA presidendid eelmise aasta juulis Hamburgis toimunud G20 tippkohtumisel. Pärast ürituste vahel toimunud kahetunnist kohtumist ei ilmunud riigipead isegi ajakirjanike ette.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis>>

Teine kord kohtusid Putin ja Trump novembris Vietnamis Danangis toimunud APEC tippkohtumisel. Neid läbirääkimisi on raske nimetada täisväärtuslikeks. Seal tehti ainult ühisavaldus Süüria kohta

Teema:
Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis (46)
Tagid:
Kreml, Valge Maja, Sergei Lavrov, John Bolton, Vladimir Putin, Donald Trump, Helsingi, Washington, Venemaa, USA

Peamised teemad