17:42 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
36 0 0

Venemaa välisministeeriumis kutsuti üles teatama venekeelsete ajakirjanike survestamisest välisriikides.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Venemaal ollakse huvitatud teabe saamisest faktide kohta surveavaldustest välismaal tegutsevatele venekeelsetele meediakanalitele. Seda teatas oma ettekandes kolmapäeval Moskvas toimunud rahvusvahelisel meediatöötajate foorumil "It´s Time for Moscow" Venemaa teabe- ja kirjastusameti asedirektor Artjom Kožin.

"Kui teil on mingisuguseid näiteid sellest, kuidas välisriikides ei suhtuta just kõige paremini meie kaasmaalastesse, kes meediaga koostööd teevad, andke meile teada, me oleme valmis tõstatama neid küsimusi kõrgetel tribüünidel, kaasa arvatud rahvusvahelistes kutseorganisatsioonides ja OSCE-s," vahendab RIA Novosti välisministeeriumi esindaja öeldut.

Telekanali RT ja teabeagentuuri Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan
© Sputnik / Михаил Климентьев

Sputnik Eesti on varem korduvalt sellest kirjutanud, et katsetel terves reas lääneriikides venekeelsete meediakanalite tegevust piirata on järjepidev ja püsiv iseloom. Nii näiteks käib kohalike poliitikute ja avaliku elu tegelaste tellimusel Balti riikides ulatuslik infokampaania agentuuri Sputnik mustamiseks, ametivõimud – nii riiklikud kui kohalikud – seavad agentuuri ajakirjanike ja fotograafide tegevusele takistusi ja keelduvad koostööst.

Eesti ajakirjanduseetika koodeks ei kehti kõigile>>

Samal ajal on neid väljaandeid, mis kampaaniat Venemaa meedia vastu toetavad, praktiliselt võimatu laimavate lugude avaldamise eest vastutusele võtta. Selles veendus Sputnik Eesti siis, kui Pressinõukogule sai esitatud kaebused mitme kohaliku veebiportaali peale, mis olid kategoorilises toonis süüdistanud Sputnikut Eesti Kaitsejõudude vastase teaberünnaku initsieerimises. Mitte mingisuguseid fakte oma väljamõeldiste kinnituseks eesti ajakirjanikud esitama ei vaevunud. Ent olles tutvunud portaalide toimetuste selgitustega, langetas Pressinõukogu otsuse, et mitte ükski neist ei ole ajakirjanduseetika koodeksit rikkunud.

Puhka rahus: päev, mil suri Eesti hea ajakirjandustava>>

Seega on loodud ohtlik pretsedent, mis annab "õigele" meediale märku, et teatud juhtudel on lubatav vanadest headest ajakirjandustavadest kõrvale kalduda.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
ajakirjanduseetika, Pressinõukogu, meedia, välisministeerium, ajakirjanik, Venemaa

Peamised teemad