22:53 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
7220

Eurovisiooni korraldamise eest vastutav Iisraeli ringhäälinguettevõtte KAN on saatnud peaminister Binyamin Netanayhule, rahandusminister Moshe Kahlonile ja sideminister Ayoob Karale kirja nõudmisega eelarvet suurendada.

TALLINN, 27. juuli — Sputnik. Iisrael võib kaotada õiguse 2019. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse korraldamiseks, juhul kui ta 12 miljoni euro suurust võlgnevust Eurovisiooni peakorraldajate (Euroopa Ringhäälingute Liidu) arvele viie päeva jooksul ära ei maksa, teatab agentuur Hadashot.

Agentuuri edastatud teabe kohaselt on Eurovisiooni korraldamise eest vastutav Iisraeli ringhäälinguettevõtte KAN saatnud peaminister Binyamin Netanayhule, rahandusminister Moshe Kahlonile ja sideminister Ayoob Karale kirja nõudmisega eelarvet suurendada.

Eurovisiooni lauluvõistluse võitis Iisrael>>

Tetatakse, et Kara pakkus ettevõtele laenu, kuid KAN lükkas laenutingimused tagasi.

Korporatsioon hoiatas, et jätab Eurovisiooni korraldamise ära, kui raha viie päeva jooksul ei tule. Ministritele suunatud petitsiooni autorid nõudsid, et "kiiremas korras tuleb leida allikas nõutava tagatisraha katteks ja ühtlasi võimaldada ringhäälinguettevõttele vastav eelarve konkursi korraldamiseks".

2019. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus on Iisraelis juba mitmendat korda kokkuvarisemise ohus. Küll ei pidanud Euroopa Ringhäälingute Liit päris sobilikuks iisraellaste ettepanekut, mis kuulutas lauluvõistluse pealinnaks Jeruusalemma. See linn paistis konkursi peaperemeestele ülearu politiseeritud paigana. Küll valasid õli tulle ortodokssete usuvoolude esindajad, kes nimetasid lauluvõistluse avamist laupäeval usklike tunnete rüvetamiseks.

Suri esimene Eurovisiooni võitja>>

Eurovisiooni kohal rippuva ohu tõttu võeti valitsusringkondades vastu otsus kuulutata välja mingisugune konkurss võistluse võõrustajaks pretendeerivate linnade vahel, et valida lauluvõistluse jaoks parim paik, mis on seniajani veel kindlaks määramata.

Päevakorrast ei ole maha võetud ka ohtu Iisraeli Eurovisiooni boikoteerimiseks, millest hiljuti teatasid näiteks Iirimaa ja Maroko.

Eurovision 2018>>

Küsimus lauluvõistluse toimumiskohast kerkis taas pinnale plagiaadisüüdistuste tõttu. Ameeriklaste suurim muusikakompanii Universal Music süüdistas autoriõiguste rikkumises laulu "Toy" ("Lelu") loojaid, millega iisraellanna Netta Barzilai 2018. aastal Lissabonis toimunud Eurovisiooni lauluvõitluse võitis.

 

Tagid:
Eurovision, Benjamin Netanyahu, Iisrael

Peamised teemad