06:53 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
77 0 0

Lidli poed on olemas kõigis Euroopa Liidu riikides peale Läti ja Eesti. Nagu meediakanalid teatasid, on Lidliga seotud ettevõtete esindajad pidanud kohtumisi Läti linnade omavalitsustega.

TALLINN, 29. juuli  — Sputnik. Läti ostlejad peavad Lidli tulekuga valima, kas madal hind või kohalik toode, arvab Rimi Latvia juhatuse esimees Valdis Turlais. Saksa odavkaupluste keti tulek ei ole kohalikele tootjatele eriti tore uudis, leiab Rimi Latvia juhatuse esimees Valdis Turlais, kirjutab ajaleht Dienas Bizness, vahendas Sputnik Latvija

Kui uurida teiste riikide kogemusi, kus selle võrgu kauplused tegutsevad, siis valdav osa Lidli müügivõrgu toiduainetest on imporditud.

"See on kahe otsaga asi. Tore muidugi, et meie tarbijatele saavad kättesaadavaks madalamad hinnad ja teistsuguse ärimudeliga kauplused. Kuid Läti omamaiste tootjate toodangu osakaal Lidli kauplustes – see on küll aktuaalne küsimus," ütles Turlais.

Turlais märkis, et Lätis on nõudlus kohaliku toodangu järele küllaltki kõrge. "Edaspidigi on piisavalt ostjaid, kes lähevad ja ostavad kaupa nimelt sellepärast, et see on Läti päritoluga.

Toiduapartheid: Ida-Euroopa on muutunud Brüsseli "solgiämbriks" >>

Ja üks leer ei saavuta teise suhtes ühemõttelist ülekaalu. Rimi Latvia jaoks on kohaliku toodangu osakaal alati oluline olnud, ja meil on alati hea meel kohalike kaubamärkide üle, mis kasvavad koos meiega," väitis Turlais.

Samas tunnistas ta, et Lidl võib lätlaste Rimilt üsnagi palju kliente ära viia. Lidl teeb sisseoste suurettevõtetelt, mis on tootlikumad ja omahind objektiivselt madalam.

"Me teame, et Lidl saabus Leetu ja muutis turul valitsevaid suundumusi. Nende kaupluste juures seistakse järjekordades ja ma oletan, et Lätiski on küllalt inimesi, kes tahavad just Lidlis sisseoste teha," ütles Turlais.

Lidli poed on olemas kõigis Euroopa Liidu riikides peale Läti ja Eesti. Lidl kavatses juba 15 aastat tagasi alustada ekspansiooni Lätisse, ostes kaupluste ehitamiseks Riias seitse krunti, kuid andis need hiljem käest.

Tööle — otsige lolli. Lätis on ainult targad alles jäänud >>

Möödunud aastal aga sai teatavaks, et Lidl on taas asunud krunte kokku ostma ja oma plaane kohalike omavalitsustega kooskõlastama. Nagu meediakanalid teatasid, on Lidliga seotud ettevõtete esindajad pidanud kohtumisi Liepāja, Jūrmala, Jēkabpilsi, Daugavpilsi, Rēzekne ja mõnede teiste linnade omavalitsustega.

Tagid:
toit, ühiskond, majandus, hind, Lidl, Rimi, Valdis Turlais, Leedu, Läti, Saksamaa, Balti riigid

Peamised teemad