01:39 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
7110

Tuhanded eestlased on läinud Soome parema palga ja suurema sotsiaalse kindlustunde pärast, aga Soome asjatundjate sõnul on nüüdseks palgatöötajate tagatisi hakatud märgatavalt vähendama.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Tööhõive Soomes on praegu 1990-ndate aastate kriisi eelsel tasemel: rohkem kui 75 protsenti tööjõust on tööl ning nagu Eestiski on paljudel aladel tööjõu puudus, edastab ERR.

Lääne-Euroopa kirtsutab Idast tulnute peale nina >>

Ühest küljest on selle põhjus hoogne majanduskasv: selleks aastaks prognoositakse kolmeprotsendist kasvu, mida pole ammu olnud, aga teisalt on asjatundjate sõnul tööhõivele kaasa aidanud ka Soome valitsuse otsused: palkade külmutamine, töönädala pikendamine, tööandjate maksukoormuse vähendamine.

Turu Ülikooli tööõiguse professor Seppo Koskinen ütles Soome ringhäälingule Yle antud intervjuus, et praeguse valitsuse ajal on esimest korda ajaloos hakatud arutlema töötajate positsiooni nõrgendamise üle. Siiani on tööseadused lähtunud alati töötaja kaitsmisest.

Lätlasi meelitavad Eestisse kõrgemad palgad, parem töökultuur ja hästi korraldatud sotsiaalsüsteem, eestlased ise on valmis siirduma Tallinnast Helsingisse tööle, vahendas Sputnik Eesti 2016. aastal.

Samas on eestlaste huvi Soome vastu järjest jahtunud — töörände laine, mis 2000. aastast kuni 2013. aastani pidevalt kasvas, on hakanud tasapisi kahanema. Neid, kes on valmis Tallinnast Helsingisse tööle minema, on siiski endiselt palju, seisab artiklis.

Kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale >>

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale ning riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Siseminister Andres Anvelt
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Saksa tööturuameti ja EURES Eesti uus projekt kutsub ELi kodanikke kandideerima Saksamaale eakate hooldaja ametikohale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Saksa tööturuamet otsib Eestist tööjõudu >>

Projekti eesmärk on leida motiveeritud ja sobivaid töötajaid välisriigist, kes võetakse tööle abistajatena eakate hoolduses ning kes pärast vastavat ettevalmistust ja eksameid (keelekursused, väljaõppe/ümberõppe) lõpetavad kvalifitseeritud eakate hooldajana.

Huvilistel palutakse osaleda EURES teabepäeval, kus tutvustatakse projekti/tööpakkumist lähemalt.

Tagid:
kindlustus, tööseadus, tööjõud, tagatis, töötaja, töö, valitsus, Eesti, Soome

Peamised teemad