02:16 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
7320

Kiievi võimudel on aeg lõpetada välismaalaste tagakiusamine, kes külastavad Venemaale kuuluvat Krimmi ja tegeleda oma riigi siseprobleemidega, ütles Krimmi parlamendi rahvusvaheliste suhete komitee juht Juri Gempel.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Tšehhi Vabariigi delegatsioon, mida juhib Euroopa Parlamendi saadik Jaromír Kohlíček, on Krimmis viibinud juba mitu päeva. Selle koosseisus on poliitikuid ja avaliku elu tegelasi. Samal ajal avaldas Ukraina saatkond Tšehhi Vabariigis selle visiidi vastu protest, vahendas RIA Novosti

Krimmis hinnati Eesti poliitiku soovi sealset kogukonda aidata >>

Saatkond tuletas meelde, et Ukraina jätab endale õiguse kohaldada välisriigi kodanike suhtes, kes külastavad Krimmi Kiievi nõusolekuta, "kogu Ukraina seadusandlusega ettenähtud sanktsioonide spektrit."

Kreml ja välisministeerium
© Sputnik / Владимир Песня

"Selliste ametliku Kiievi avaldustega on võimatu Krimmis ja Euroopas elavate kodanike lähenemise protsessi peatada. Kiievi ametivõimud peaksid lõpetama selliste asjade peale aja raiskamise, parem oleks tegelda Ukraina siseprobleemidega, mida on neil küllaltki palju," ütles Gempel agentuurile RIA Novosti.

Tema sõnul ei saavuta Kiievi ametivõimud välismaalaste ahistamisega midagi. "Niinimetatud meetmed Krimmi külastavate välismaalaste vastu ei ole kuigi tõhusad ja nad ei saa olema tõhusad ka edaspidi. Täna on juba võimatu peatada Euroopa ja Venemaa vahelist soojenemisprotsessi, mis on eriti ilmne inimestevahelistes suhetes," rõhutas Gempel.

Teatud Venemaa ettevõtete osalemist silla rajamisel üle Kertši väina peeti EL-is piisavaks põhjuseks nende suhtes piirangute kehtestamisele. Еuroopa Liidu sanktsioonide nimistusse lisandus veel kuus Venemaa ettevõtet, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

EL täiendas sanktsioneeritavate Venemaa ettevõtete nimistut >>

Krimm sai Venemaa osaks pärast 2014. aasta märtsis toimunud rahvahääletust, kus 96,77% vabariigi valijatest ja 95,6% Sevastoopoli elanikest olid Venemaaga ühinemise poolt. Plebistsiit korraldati pärast Ukraina riigipööret. Kiievis peetakse poolsaart ikka veel oma territooriumiks, mis on "ajutiselt hõivatud".

Tagid:
tagakiusamine, poliitika, sanktsioonid, Jaromír Kohlíček, Juri Gempel, välismaa, Euroopa, Tšehhi, Ukraina, Krimm

Peamised teemad