05:32 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
58 0 0

USAs vahistatud Butinale anti "võimalus helistada", kuid ühenduse võtmine vanematega ei ole veel õnnestunud - vangla juhtkond viitab teatud tehnilistele probleemidele.

TALLINN, 3. august — Sputnik. Venemaa saatkonna töötajad külastasid USAs vahistatud venemaalast Maria Butinat, öeldakse saatkonna kommentaaris, edastab RIA Novosti.

"Juba 19 päeva viibib ta alusetute süüdistuste tõttu vahi all. Maria talub vapralt talle seal osaks saavaid kannatusi ja püüab nendega kohaneda. Ta ei kurda oma tervise üle, kuid tema nõudmisi hambaravile eiratakse," ütles diplomaat.

Saatkond märkis, et Butinale anti "võimalus helistada", kuid ühenduse võtmine vanematega ei ole veel õnnestunud — vangla juhtkond viitab teatud tehnilistele probleemidele. Saatkond tegeleb olukorraga.

Diplomaadid kinnitasid, et venelanna tänab toetuse eest oma sõpru, sugulasi ja kõiki, kes usuvad tema süütust, mida ta on otsustanud kaitsta.

Maria Butina juhtum

Venelanna peeti kinni juulis. Teda süüdistati koostöös USA justiitsministeeriumis registreerimata välisriigi valitsuse agendiga. Teda võidakse karistada kuni 15 aasta pikkuse vangistusega. Butina kohtus end süüdi ei tunnistanud.

Moskvas nimetati süüdistust alusetuks. Butina advokaat ütles, et ta ei teinud midagi ebaseaduslikku ja tema sidemed Ameerika Ühendriikides on täielikult põhjendatud õpingutega kohalikus ülikoolis erialal "Rahvusvahelised suhted".

Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles, et venelanna peeti kinni vahetult enne Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumist Helsingis, et vähendada tippkohtumise positiivset mõju. Tundub, et FBI täidab poliitilist tellimust ja etteheited Butinale on sõrmest välja imetud, lisas diplomaat.

Tagid:
FBI, saatkond, Maria Zahharova, Maria Butina, diplomaat, USA

Peamised teemad