06:29 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Steven Seagal Venemaa presidendi ametisseastumistseremoonial 7. mail 2018

Steven Seagalist sai Venemaa välisministeeriumi eriesindaja

© Sputnik / Alexei Druzhinin
Välisuudised
lühendatud link
5520

Tuntud näitleja ja muusik Steven Seagalist sai Venemaa välisministeeriumi eriesindaja Vene-Ameerika humanitaarsuhete valdkonnas.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Sellekohane sõnum ilmus Vene välisministeeriumi Facebooki-lehel. Uue eriesindaja ülesandeks on "Venemaa ja Ameerika suhete edasise arengu edendamine humanitaarvaldkonnas, sealhulgas koostöö kultuuri, kunsti, avalikes ja noortevahetuste valdkondades".

Venemaa välisministeerium märkis, et Seagal täidab oma kohustusi uues staatuses ilma rahalise hüvitiseta: "Tegu on ühiskondlik-poliitilise ametiga." 

Аmeerika näitleja Steven Seagal ja Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

"See on juhtum, kus rahvadiplomaatia kohtub traditsioonilise diplomaatiaga," selgitati ministeeriumis, "Rahvusvahelisest praktikast võib tuua paralleele ÜRO hea tahte saadikute funktsioonidega."

Nagu uudisteagentuur Sputnik Eesti juba kirjutas, sai Steven Seagal, olles esitanud vastava taotluse Venemaa presidendile Vladimir Putinile, Vene Föderatsiooni kodakondsuse.

Venemaa kodanikeks saanud maailmakuulsused >>

Seagal on samaaegselt ka Serbia kodanik. Ameerika filminäitleja ja produtsent sai Venemaa kodanikuks 2016. aasta novembris.

Tagid:
Venemaa kodakondsus, hea tahte saadik, humanitaarküsimused, eriesindaja, Venemaa välisministeerium, Steven Seagal, Vladimir Putin, Washington, Serbia, Moskva, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56