03:44 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
3310

Soomlased, kelle jaoks juba 25 kraadi on liiga kuum, põgenesid laupäeva õhtul liigse kuumuse eest kaupluse põrandale magama. Sellise võimaluse pakkus välja Helsingis Põhja-Haagas asuv K-Supermarket.

TALLINN, 5. august — Sputnik. Kasutades ära asjaolu, et kaupluses on jahe, võtsid inimesed kaasa oma tekid ja madratsid ning laotasid end poe põrandale maha, vahendas Eestinen viitega väljaandele Ilta-Sanomat.

"Sain lõpuks veidi magada," tunnistas poe põrandal magandud 33-aastane Anu Jaala väljaandele Ilta-Sanomat.

Päästa end palavuse eest kreeklaste kombel >>

Anu tunnistas, et ühelt poolt oli parem, sest oli jahedam kui kodus, teiselt poolt aga oli kehvem, sest olukord oli eriline. Und häirisid poes teised inimesed ja külmutusseadmete urin.

Pood pakkus põrandal ööbijatele õhtu- ja hommikusööki: jogurtit, võileibu, kohvi ja teed. Enne magamaminekut pakuti veel komme.

Lisaks magamiskotile ja magamisalusele oli Anul kaasas padi, kaisukaru ja raamat. Kui võimalus avaneb, siis teeks Anu selle asja uuesti läbi, sest seltskond oli vahva. Kuigi ta tuli üksi, siis sai kõigiga jutu peale.

Anu pole oma kodus temperatuuri mõõtnud, aga kõik ööd on ta higistanud. Poes magades hakkas vahepeal isegi külm, sest jahutusseadmed olid ligidal. Tualetis sai käia poe töötajate poole peal.

Öösel kustutati poes tuled, aga jäid väiksed tuled, tänu millele nägi tualetti minna. Oli selline tunne, nagu oleks koolimatkal.

Idee autor, K-Supermarketi poe juhataja Marika Lindfors magas ise ka koos teistega poe põrandal. Ta on varem öelnud, et idee tuli ühe kliendi visatud naljast. Klient küsis, kas ta võib oma voodi poodi tuua, kuna kodus on nii kuum.

Terviseamet: keskpäeval varitseb inimesi kuumarabanduse oht >>

Piinav palavus tuleb tagasi

Eeloleva nädala teine pool kergitab päevased maksimumtemperatuurid küll taas 30 kanti, kuid enne seda pakub vihmasevõitu esmaspäev leitsakule veidi vaheldust, vahendas Pealinn

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu esmaspäeva muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja Lääne-Eestis on öö hakul äikest. Puhub läänekaaretuul 4-10, saartel ja põhjarannikul tugevneb lääne ja loodetuul puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 14-19 kraadi.

Jaapani kuumalaines on elu jätnud pea 30 ja haiglasse sattunud tuhandeid inimesi, illustreeriv foto
© Sputnik / Максим Богодвид

Peipsi järvel puhub läänekaaretuul 4-8, puhanguti 10 m/s. Lainekõrgus on pool kuni üks meeter. Kohati sajab hoovihma, nähtavus on enamasti hea. Sooja on 17-20 kraadi.

Esmaspäeva päeval on samuti muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja on võimalik äike. Puhub valdavalt lääne- ja loodetuul 5-10, põhjarannikul kuni 13, puhanguti 18 m/s. Sooja on 19-24 kraadi.

Peipsi järvel puhub lääne- ja loodetuul 5-10, puhanguti 12 m/s. Lainekõrgus on 0,5-1,2 meetrit. Kohati sajab hoovihma ja nähtavus on enamasti hea. Sooja on 21-23 kraadi.

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Terviseameti teadet.

Kreeklased oskavad oma ilmastiku plusse nautida — ja miinuseid neutraliseerida. Eestiski on suvi tänavu palavaks osutunud, seetõttu pole liiast tutvuda lõunamaalaste nõuannetega selle kohta, kuidas kurnavale kuumusele vastu seista, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
jahe, põrand, ühiskond, palavus, ilm, kauplus, pood, K-Supermarket, Soome

Peamised teemad