05:50 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Demokraadid korraldatavad USA 2018 vahevalimiste eel valimislehekülgede proovihäkkimise

Ameerika noored proovivad valimistesse "sekkuda"

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Välisuudised
lühendatud link
6030

Ameerika Ühendriikide Demokraatlik partei korraldab konkursi, kus 8 kuni 16-aastased lapsed üritavad Ameerika Ühendriikide valimissüsteemi sisse murda.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Jõuproovist andis teada agentuur RIA Novosti osundusega väljaandele "The Verge". Tuleb märkida, et võistluse ajal võimaldatakse noortel "häkkida" mitte USA osariikide vahevalimiste pärislehekülgi, vaid neist valmistatud kloone.

Eesti plokiahela lahendus hakkab USA e-valimisi turvama >>

Konkursi võitja — see, kes niisugusele saidile esimesena sisse murrab ja kaitseks häkkerite rünnakute eest parima strateegia välja pakub — saab preemiaks 2500 dollarit. 

Nagu võistluse korraldajad väljaandele rääkisid, on Ameerika Ühendriikide valimissüsteem nii nõrgalt kaitstud, et isegi kaheksa-aastane laps suudab sellest läbi murda, mistõttu konkurss toimubki sellises vanusekategoorias.

Märgiti ka, et täiskasvanud programmeerijad lihtsalt naeravad ettepaneku üle analoogseid saite häkkida, sest see ei nõua neilt peaaegu mingit pingutust.

Vene häkkereid on Demokraadid oma kaotusvalu leevendamiseks süüdistanud 2016. aastast saati. Tõendusmaterjale ei ole tänaseni esitada suudetud.

Enamgi veel — arvutid ja serverid, kuhu kurikaelad väidetavalt sisse murdsid, puhastati kõikidest andmetest äärmise põhjalikkusega, selle asemel, et nad FBI küberturbespetsialistidele uurida anda, nagu Sputnik Eesti juba toonast Juurdlusbüroo juhti tsiteeris.

Konkreetsemal küsitlemisel oli isegi USA luuredirektor Dan Coates sunnitud vaatamata oma värsketele Venemaad süüdistavatele avaldustele möönma, et „ilmseid sekkumise tunnuseid tema teenistus ei tuvastanud".

Ka Donald Trump ise on süüdistused korduvalt alusetuiks tunnistanud.

Samal teemal

Nikki Haley "emotsionaalne puhang"
Tagid:
turvasüsteem, valimiste mõjutamine, häkkimine, e-valimised, sekkumine, auhind, kaitse, turvalisus, noored, USA vahevalimised, 2018, Demokraatlik partei, USA

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56