05:55 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Chicagos lasti nädalavahetusel maha 11 inimest, ligi 70 sai haavata, illustreeriv foto

Chicagot vallanud vägivallalaines lasti maha 11 inimest

© AP Photo / Bebeto Matthews
Välisuudised
lühendatud link
5001

Chicagot nädalavahetusel vallanud vägivallalaines lasti maha vähemalt 11 inimest ja ligi 70 sai haavata, ütles USA politsei.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Vägivald tipnes ööl vastu pühapäeva tulistamisega linna lõunaosas, kus sai haavata kaheksa inimest, vahendas ERR.

Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees >>

Politsei seostab vägivalla tõusu kuritegelike jõukudega, kes püüavad mõnel juhul suviselt suurtesse rahvahulkadesse varjuda. "Nad kasutavad seda ära ja tulistavad rahva hulka, hoolimata sellest, kes pihta saab," seletas Chicago politseijuht Fred Waller.

2016. aastal sooritati Chicagos eelneva 20 aastaga võrreldes rekordarv mõrvu ning sestsaadik on linn ka president Donald Trumpi regulaarse kriitika sihtmärk.

Kanadas Toronto linnas sai tulistamises haavata 14 inimest, kellest kaks suri, ning tulistaja tegi enesetapu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuli lõpus. Toronto politseiülem Mark Saunders ütles, et restoranikülastajate ja juhuslike möödujate pihta tule avanud 29-aastane Faisal Hussain tappis 18-aastase neiu ja 10-aastase tüdruku.

Pealtnägijate sõnul kõlas umbes 20 lasku ja tulistaja laadis relva mitu korda. Torontos on tänavu toimunud üle 200 tulistamise. Surmaga päädis neist mõnikümmend.

USA ajalehetoimetuses tapeti viis inimest >>

USA-s Marylandi osariigipealinnas Annapolises leidis juuni lõpus aset tulistamine päevalehe Capital Gazette toimetuses, surma sai viis inimest, teatasid USA politsei ja meediakanalid. Veel kolm inimest sai haavata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
vigastatud, hukkunud, tulistamine, kuritegu, vägivald, kiirabi, politsei, Chicago, USA

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56