06:51 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Venemaa saatis välja Kreeka diplomaadid

Venemaa saatis välja Kreeka diplomaadid

© Sputnik / Екатерина Чеснокова
Välisuudised
lühendatud link
3610

Venemaa välisministeerium teatas esmaspäeval, et vastas kahe Vene diplomaadi Kreekast väljasaatmisele samaga.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Kreeka saatis juulis riigivastase tegevuse eest välja kaks Venemaa diplomaati ning keelas veel kahel Vene diplomaadil riiki sisenemise.

Kreeklased sundisid makedoonlasi riigi nime muutma >>

Kreeka ametivõimud heidavad Vene diplomaatidele ette riigi siseasjadesse sekkumist ning riigi julgeoleku õõnestamist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Skopje Makedoonias
© Sputnik / Илья Питалев

Samuti heidavad Kreeka ametivõimud diplomaatidele ette Venemaa katset sekkuda Kreeka ja Makedoonia nimevaidlusesse, et nõrgendada Kreeka mõju Balkanil.

Venemaa võimud lükkasid süüdistused tagasi.

Kreeka ja Makedoonia välisminister allkirjastasid 17. juunil esialgse kokkuleppe, millega hakkab Makedoonia edaspidi kandma nime Põhja-Makedoonia Vabariik. Kreeka parlament toetas vasakpoolset valitsust Makedoonia nimetüli lahenduse osas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Usaldushääletus puudutas Kreeka ja Makedoonia kompromisslahendust, mille kohaselt muudab naabermaa oma nime Põhja-Makedoonia Vabariigiks. Mõlema maa opositsiooniparteid on väljendanud vastuseisu lahendusele.

Kreeka ja Makedoonia allkirjastasid nimekokkuleppe >>

Makedoonia president Georgi Ivanov teatas, et tema riigi nime muutmise kokkuleppele alla ei kirjuta. Kummalgi pool riigipiiri toimusid protestimeeleavaldused, oli vigastatuid ja vahistatuid.

Lepe tuleb ratifitseerida mõlema riigi parlamendis ja Makedoonias pannakse see rahvahääletusele. 

Tagid:
poliitika, diplomaat, väljasaatmine, saatkond, Välisministeerium, Põhja-Makedoonia Vabariik, Makedoonia, Kreeka, Venemaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56