14:30 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
4210

Venemaa välisministeerium teatas esmaspäeval, et vastas kahe Vene diplomaadi Kreekast väljasaatmisele samaga.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Kreeka saatis juulis riigivastase tegevuse eest välja kaks Venemaa diplomaati ning keelas veel kahel Vene diplomaadil riiki sisenemise.

Kreeklased sundisid makedoonlasi riigi nime muutma >>

Kreeka ametivõimud heidavad Vene diplomaatidele ette riigi siseasjadesse sekkumist ning riigi julgeoleku õõnestamist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Skopje Makedoonias
© Sputnik / Илья Питалев

Samuti heidavad Kreeka ametivõimud diplomaatidele ette Venemaa katset sekkuda Kreeka ja Makedoonia nimevaidlusesse, et nõrgendada Kreeka mõju Balkanil.

Venemaa võimud lükkasid süüdistused tagasi.

Kreeka ja Makedoonia välisminister allkirjastasid 17. juunil esialgse kokkuleppe, millega hakkab Makedoonia edaspidi kandma nime Põhja-Makedoonia Vabariik. Kreeka parlament toetas vasakpoolset valitsust Makedoonia nimetüli lahenduse osas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Usaldushääletus puudutas Kreeka ja Makedoonia kompromisslahendust, mille kohaselt muudab naabermaa oma nime Põhja-Makedoonia Vabariigiks. Mõlema maa opositsiooniparteid on väljendanud vastuseisu lahendusele.

Kreeka ja Makedoonia allkirjastasid nimekokkuleppe >>

Makedoonia president Georgi Ivanov teatas, et tema riigi nime muutmise kokkuleppele alla ei kirjuta. Kummalgi pool riigipiiri toimusid protestimeeleavaldused, oli vigastatuid ja vahistatuid.

Lepe tuleb ratifitseerida mõlema riigi parlamendis ja Makedoonias pannakse see rahvahääletusele. 

Tagid:
poliitika, diplomaat, väljasaatmine, saatkond, Välisministeerium, Põhja-Makedoonia Vabariik, Makedoonia, Kreeka, Venemaa

Peamised teemad