05:15 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
11712

Ajakirja National Interest (NI) sõnul ületab Su-35 kõik neljanda põlvkonna lääne analoogid, teiste hulgas Ameerika F-15 ja Euroopa Eurofighter ja Rafale.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Venemaa neljanda põlvkonna hävitaja Su-35 ületab selgelt kõiki praegu relvastuses olevaid lääne "kolleege", kuid tema võrdlus Ameerika uusimate stealth tehnoloogia viienda põlvkonna hävitajatega F-22 ja F-35 ei ole veel päris selge, kirjutab ajakiri National Interest, vahendas RIA Novosti.

Su-35 peamine eelis on tema suur manööverdusvõime. See saavutatakse turboaktiivmootorite АЛ-41Ф1С abil, mis võimaldavad lennukil rünnata väga suure nurga all, sooritada keerukaid manöövreid ja lihtsustab vaenlase rakettide eest kõrvalepõiklemist. Hävitaja suudab arendada kiirust kuni 2,25 Machi, tema lennulagi on 18 000 meetrit ja lennukaugus kuni 4500 kilomeetrit.

Venemaa "lendava hollandlase" lend üle NATO>>

NI andmetel on Su-35 relvastatud iseseisvalt radarjuhitavate K-77M rakettidega, mille deklareeritud laskekaugus on üle 190 kilomeetri. Lähidistantsil kasutatakse infrapunasihitamisega rakette R-74, mida piloot saab sihitada kiivril oleva optilise sihikuga. Lisaks on Su-35 arsenalis keskmaaraketid R-27 ja P-37 ja kaugmaaraketid, mis on ettenähtud kaugtuvastusradarite ja tankurlennukite hävitamiseks elektronvõitlusvahendite kasutamise tingimustes.

Su-57 maksab 2,5 korda vähem kui F-35>>

Peamiseks relvaks varglennukite vastu peaks Su-35-l olema elektrooniliselt skaneeriv passiivne võreantenniga radar "Irbis-E", samuti kiudoptiline lokatsioonisüsteem ОЛС-35, mis sisaldab kuni 80 kilomeetrit kaugusel asuvat sihtmärki jälgida suutvat soojusseireseadet.

NI arvates võimaldavad kõik need tegurid väita, et Su-35 ületab kõik lääne neljanda põlvkonna analoogid, sealhulgas Ameerika F-15 ja Euroopa Eurofighter ja Rafale. Kuid kõik need eelised ei aita väljaande arvates Su-35 lahingus USA viienda põlvkonna F-22 ja F-35 vastu, mis suudavad avastada Vene hävituslennuki juba 160 km kauguselt ja saata talle vastu raketirahe. Siiski suudab Su-35 võidelda F-22 ja F-35, kui ta peaks mingil viisil nende vahetusse lähedusse pääsema ja visuaalse ja infrapunase nähtavuse tsooni sisenema.

Šantaaž toimis: USA müüb Türgile uusimaid hävitajaid F-35>>

Vaatamata kõigile ülaltoodud argumentidele, saab küsimusele, kumb hävitaja on parem, lõplikult vastata ainult nende otseses õhulahingus, kuna konkreetse õhulahingu tulemus sõltub ka väga paljudest muudest teguritest, nagu lisarelvastus, lennurežiim ja piloodi väljaõppe tase.

Venemaa relvajõud täna ja homme
Venemaa relvajõud täna ja homme
Tagid:
F-35, F-22, Su-35, hävitaja, Venemaa, USA

Peamised teemad