05:34 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
5020

Ametlik London rakendab piiranguid, hoiab passe kinni ja teeb muid "kaarditrikke", kui tegemist on Venemaa saatkonna töötajate viisade vormistamise või uuendamisega.

Olga Bugrova, raadio Sputnik

Briti saatkonna sulgemisest Venemaal veel ei räägita, kuid tehakse kõik, et tema koosseis ei uueneks pärast diplomaatide massilist väljasaatmist sõrmest väljaimetud etteheidete tõttu Venemaale "Skripalide asjas". Venemaa Londoni saatkonna pressiesindaja kirjeldas oma inglise kolleegide käitumist kui "vastastikkuse põhimõtte kohaldamist miinusmärgiga".

"Novitšokile" lisandub "Svežatšok" ehk uus mürgitusjuhtum Salisbury lähistel >>

Kuid mida tähendab vastastikkus miinusmärgiga? Kas see on nagu vastamata armastus? Kui üks partner tunneb tõelist kirge, teine aga kirtsutab ainult nina, kuid samal ajal meeldiks talle, kuid too talle vähimagi võimaluse korral laksu annaks. No nagu Šarapov unustamatus filmis ütles: "Meil saab olema täielik armastus".

Vastastikkus iga hinnaga – see ei käi Venemaa kohta. Kõigel on oma hind. Sealhulgas Inglismaa poolehoiul. Kui probleemi hind on Sulissbury's ja Amesbury's toimunus süü tunnistamine, siis nõutagu seda kelleltki teiselt või otsitagu enda mustapesukorvis. Ja see kehtib mitte ainult politseinike kohta.

Meenutagem, kuidas Venemaa välisministeerium tabas peaminister Theresa May valetamiselt (ta väitis, et Skripalide mürk valmistati Venemaal, kuid Porton Downi keemialabor eitas seda). Arvan, et välisministeerium "õngitses" ilma igasuguse entusiasmita — selliseid süüdistusi langes rahena ja igale aevastusele ei jõua tervisesooviga vastata. Nagu öeldakse selles samas unustamatus filmis: "Kui minu töös poleks naisi vaja, ei räägiks ma nendega sõnagi. Nad liiguvad keelt nagu pühiksid luuaga."

Venemaa küsib Amesburys mürgitatud briti kremeerimise kohta >>

Proovime loogiliselt selgust saada. Scotland Yard teatas, et Amesbury paar sai mürgituse samast ainest kui Salisbury paar. On ju nii? Nii on. Briti laboratoorium (Porton Down) eitas, et Salisburis kasutatud mürk on toodetud Venemaal. Nii? Nii. Miks siis Amesburi kohtuasjas otsivad britid sama järjekindlalt Venemaa jälge ja takistavad oma territooriumil asuvate Venemaa institutsioonide töötajate tööd? Tundub, et need arusaamatused segavad britte endid, kuid kas nad siis tunnistavad seda?

Võiks samuti arvata, et nende poolt tekitatud imelises vastuolude sasipuntras avastavad nad mingi uue niidiotsa, millest kinni hakata et näidata Venemaale taas oma "vastastikkust miinusmärgiga". Hoidku jumal, et selleks niidiotsaks ei saaks veel mõni mürgitusjuhtum. Näiteks nende samade Skripalide sugulaste (tuleb ju esimeses asjas kuidagi otsad kokku võtta). On teada, et Sergei Skripali ema kavatseb Londonisse sõita koos oma lapselapse, ühtlasi mürgitatu nõbuga ja et terveks saanud Julia Skripal kavatseb vanaema saata. On teada, et sellele 90-aastasele naisele taotletakse viisat.

May: endine spioon mürgitati Venemaal toodetud närvigaasiga >>

Ja nüüd me teame, et Briti traditsiooni kohaselt saab neljandal kuupäeval intervalliga neli kuud teatavaks salapärane mürgitamine mingi närvigaasiga mingis väikeses Briti linnakeses. 4. märtsil Salisburys, 4. juulil Amesburys – nii et ootame ära 4. novembri ja proovime kaardil leida kolmanda vaikse linna Porton Downi lähedal.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
needus, kuupäev, number, mürgistus, Välisministeerium, saatkond, Theresa May, Amesbury, Salisbury, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad