06:12 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Venemaa välisministeeriumi ametlik pressiesindaja Maria Zahharova

Zahharova vastas USA avaldusele Venemaa "käitumise parandamisest"

© Sputnik / Владимир Астапкович
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (126)
5420

Venemaa välisministeeriumi ametlik pressiesindaja Maria Zahharova kommenteeris USA välisministeeriumi kolleegi Heather Nauerti sõnu instrumentidest, mida Washington kasutab Moskva "käitumise parandamiseks".

TALLINN, 9. august — Sputnik. Diplomaat väljendas kahtlust, et USA kehtestatavad piirangud Venemaa-Ameerika suhteid paremuse suunas mõjutaksid, edastab RIA Novosti.

Venemaa suursaatkond nimetas USA uusi sanktsioone "draakonlikeks" >>

"Mis instrumendid need sellised on, millega valitsusi sunnitakse parandama oma käitumist paremate suhete saavutamiseks USA-ga? Ja ma tahaksin naha paari näidet, kus ja kuidas need tulemusi andnud on," kirjutas Zahharova Facebookis. Ta lisas postitusele mitu emotikoni, millega ta ennustas, mis sinna Ameerika instrumentaariumi kuuluma hakkavad — pommid, ketid ja noad.

USA kehtestas kolmapäeval Venemaale järjekordsed sanktsioonid - seekord seoses närvimürgi kasutamisega Suurbritannias ehk nõndanimetatud Skripalide juhtumiga
© Sputnik / Алексей Филиппов

Washington teatas 8. augustil uutest sanktsioonidest Venemaale vastuseks "keemiarelva kasutamisele Salisburys". Venemaa välisministeerium nimetas Valge Maja kavatsust USA ja Ühendkuningriigi sobinguks ja lubas adekvaatset vastust.

Peaminister Dmitri Medvedev ütles, et sanktsioonide tugevdamist tuleb hinnata majandussõja kuulutamisena, millele tuleb vastata majanduslike, poliitiliste ja muude meetmetega.

Briti ametivõimude väidete kohaselt mürgitati 4. märtsil Inglismaal Salisbury's GRU endine ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia. London süüdistas selles intsidendis tõendeid esitamata põhjendamatult Venemaad.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et ta ei ole intsidendiga seotud ja kutsus üles läbi viima läbipaistvat uurimist ning juhtis tähelepanu Londoni katsetele tõendeid varjata.

Uuring: pea pooled ameeriklastest ei usu sanktsioonide tõhususse >>

Riigidepartemang kasutab kahtlaseid süüdistusi Kremli vastu Skripalide asjas ettekäändena uute Venemaa-vastaste sanktsioonide "lainetele", leitakse Venemaa välisministeeriumis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (126)
Tagid:
poliitika, mürgistus, sanktsioonid, Välisministeerium, Heather Nauert, Sergei Skripal, Maria Zahharova, Suurbritannia, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56