09:51 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
6120

Venemaa välisministeeriumi ametlik pressiesindaja Maria Zahharova kommenteeris USA välisministeeriumi kolleegi Heather Nauerti sõnu instrumentidest, mida Washington kasutab Moskva "käitumise parandamiseks".

TALLINN, 9. august — Sputnik. Diplomaat väljendas kahtlust, et USA kehtestatavad piirangud Venemaa-Ameerika suhteid paremuse suunas mõjutaksid, edastab RIA Novosti.

Venemaa suursaatkond nimetas USA uusi sanktsioone "draakonlikeks" >>

"Mis instrumendid need sellised on, millega valitsusi sunnitakse parandama oma käitumist paremate suhete saavutamiseks USA-ga? Ja ma tahaksin naha paari näidet, kus ja kuidas need tulemusi andnud on," kirjutas Zahharova Facebookis. Ta lisas postitusele mitu emotikoni, millega ta ennustas, mis sinna Ameerika instrumentaariumi kuuluma hakkavad — pommid, ketid ja noad.

USA kehtestas kolmapäeval Venemaale järjekordsed sanktsioonid - seekord seoses närvimürgi kasutamisega Suurbritannias ehk nõndanimetatud Skripalide juhtumiga
© Sputnik / Алексей Филиппов

Washington teatas 8. augustil uutest sanktsioonidest Venemaale vastuseks "keemiarelva kasutamisele Salisburys". Venemaa välisministeerium nimetas Valge Maja kavatsust USA ja Ühendkuningriigi sobinguks ja lubas adekvaatset vastust.

Peaminister Dmitri Medvedev ütles, et sanktsioonide tugevdamist tuleb hinnata majandussõja kuulutamisena, millele tuleb vastata majanduslike, poliitiliste ja muude meetmetega.

Briti ametivõimude väidete kohaselt mürgitati 4. märtsil Inglismaal Salisbury's GRU endine ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia. London süüdistas selles intsidendis tõendeid esitamata põhjendamatult Venemaad.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et ta ei ole intsidendiga seotud ja kutsus üles läbi viima läbipaistvat uurimist ning juhtis tähelepanu Londoni katsetele tõendeid varjata.

Uuring: pea pooled ameeriklastest ei usu sanktsioonide tõhususse >>

Riigidepartemang kasutab kahtlaseid süüdistusi Kremli vastu Skripalide asjas ettekäändena uute Venemaa-vastaste sanktsioonide "lainetele", leitakse Venemaa välisministeeriumis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
poliitika, mürgistus, sanktsioonid, Välisministeerium, Heather Nauert, Sergei Skripal, Maria Zahharova, Suurbritannia, USA, Venemaa

Peamised teemad