23:30 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
9920

Kõlab paradoksaalselt, kuid see on tõsi: samal ajal kui Balti riikide noored ei näe väljavaateid ja sõidavad parema elu otsinguil Londonisse, põgenevad Ühendkuningriigi elanikud sealt.

TALLINN, 10. august — Sputnik. Selle põhjuseks on Brexit — kallis elamispind ning kriminogeense ja ökoloogilise keskkonna halvenemine. Sellist kurba tõde tutvustab oma lugejatele Briti väljaanne Independent, viidates sotsioloogiliste uuringute tulemustele.

Euroopa Komisjon ärgitab valmistuma Brexiti-leppe ebaõnnestumise puhuks >>

Londoni analüütikakeskuse analüüs tõi välja ühelt poolt positiivse tulemuse, et juuni lõpuks oli töötajate arv pealinnas jõudnud 5,9 miljoni inimeseni, mis on 1,9% rohkem võrreldes eelmise, 2017 aasta sama kuuga ja on kõrgeim näitaja alates sedalaadi andmete registreerimise algusest 1996. aastal.

Teiselt poolt pole aga kõik nii roosiline. Tegelikult andsid sellise näitaja keskuse väitel inimesed, kes lahkusid Londonist Ühendkuningriigi teistesse piirkondadesse, samuti sisserände vähenemine pealinna, mis on omakorda tingitud Ühendkuningriigi lahkumisest EL-ist ja selle tagajärjel huvi kadumisest Londoni vastu elu- ja töötamise kohana.

Kuiv statistika

Uuring näitas, et Londonis on viimase kümne aasta jooksul täheldatud kõige aeglasemat rahvastiku juurdekasvu — peaaegu poole väiksemat kui eelmisel aastal.

Juulis ületas keskmine eluruumi üür Londonis, vastavalt üüriindeksile esmakordselt 1600 naela, samal ajal kui Londoni kinnisvarahindade üldine kasv viimastel kuudel on aeglustunud, keskmine eluruumi hind käesoleva aasta teises kvartalis oli 469 naela ruutjala eest– üle kahe korra kõrgem, kui riigis keskmiselt (215 naela).

Suurbritanniast emigreerus rekordarv EL-i kodanikke >>

Lisaks rahalistele on ka teisi tegureid, mis ärgitavad inimesi pealinnast lahkuma. Need on sellised elukvaliteedi näitajad, nagu kuritegevus ja saaste, mis on viimasel aastal märkimisväärselt halvenenud.

Arvud räägivad iseenda eest: 12 kuuga, kuni 2017. aasta keskpaigani, "põgenesid" Londonist alternatiivse elu- ja töökoha otsingul 106 000 inimest, mis on 14 protsenti rohkem kui 2016. aastal.

Rahvusvaheline netomigratsioon vähenes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 34%, saavutades madalaima taseme alates 2013. aastast. Uuring näitas ka sotsiaalkindlustusnumbrit (national insurance – toim.) omavate välisriigi kodanike 16-protsendilist vähenemist. 25% nendest olid EL kodanikud.

"Mõnda aega arvati, et London suudab sellisest vapustusest, nagu Brexit, kergemini üle saada tänu mitmekesisemale valikuvõimalustele, kuid kõrged eluasemehinnad ja elukallidus pealinnas tõid kaasa hoopis sellise tulemuse," ütles Briti majandus- ja ettevõtlusuuringute nõukogu liige Vicky Pryce.

Samuti näitasid Rahvusliku statistikavalitsuse eelmise kuu numbrid, et UK palgakasv aeglustus kuue kuu madalaimale tasemele.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)
Tagid:
elamispind, analüüs, rent, uuring, ühiskond, majandus, Brexit, EL, London, Suurbritannia

Peamised teemad