20:16 10. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Steven Seagal koos abikaasaga Kremlis

"Ahistamise hakklihamasin": USA süüdistab Seagali humanitaarses ahistamises

© Sputnik / Alexei Druzhinin
Välisuudised
lühendatud link
6010

Los Angelese prokuratuuri pikatoimelisus paneb imestama. Peaaegu aasta otsa "hõljusid" seal kannatanute avaldused ja alles nüüd anti asjale ametlik käik. Steven Seagali vastu pandi asi püsti. Võiks küsida, mis Venemaal sellega pistmist on?

Olga Bugrova, raadio Sputnik

Kuulus Hollywood staar Steven Seagal jäi #Me too hammasrataste vahele. Mitte nüüd, kui USA prokurörid ta avalikkuse ette tirisid, vaid juba 2017. aasta sügisel, kui Harvey Weinstei seksiskandaal tuure kogus. Keda küll tookord ahistamise hakklihamasinasse ei topitud – "rambivalgusesse" sattus ka Seagal. Kuid mitte eriti eredasse. Tema vastu esitatud kaebuse umbes kümme-üksteist naist. Kuid kas sellepärast, et üks neist valetas ilmselgelt ja teine ei tundunud eriti usaldusväärne tema lesbiabielu tõttu, tookord asja üles ei võetud. Tundus isegi, et uudised teemal "näe, kes veel meetud ahistaja on" läks hapuks.

Ja nüüd äkki algatati menetlus. Miks küll ometi?

Asjal on vähemalt kaks seletust. Esiteks on Ameerika näitleja üks kolmest kodakondsusest Venemaa oma. Kuid see on veel "pool häda" ja toimus juba kaks aastat tagasi. "Teiseks" tuleb tähtsam.

Steven Seagal nimetati Venemaa välisministeeriumi poolt eriesindajaks Vene-Ameerika humanitaarsidemete alal. See sai laiemalt teatavaks 6. augustil ja "kitsamalt" päev varem, aga see-eest määratult endalt. Nagu selgus, oli ta raske ühiskondliku töö koorma enda kanda võtmisest meelitatud. Aga nagu öeldakse, "võtaks kanda küll aga kes annab"? Kes Ameerika Ühendriikides lubaks niivõrd tuntud kaasmaalasel Vene-Ameerika humanitaarsuhete loomise valdkonnas töötada?

Аmeerika näitleja Steven Seagal ja Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

Ja veel sellisel kuumal ajal — enne eelseisvaid Kongressi valimisi (Venemaa sekkub nendesse niikuinii)! Ja veel üha uute Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamise taustal! Loomulikult ei saa Steven Seagalile keelata humanitaarseid tegevusi, järelikult tuleb seda tegevust igal võimalikul viisil takistada ja diskrediteerida.

Tänapäeva Ameerika Ühendriikides ei suudetud mehe autoriteedi õõnestamiseks midagi paremat välja mõelda, kui paluda naistel natuke meeste kohta avameelitseda — siin on teile sobiv võimalus teha maha Steven Seagali ühiskondlik aktiivsus ja öelda talle ja tema aktiivsuse peale põlglikult "fuih".

Kui Ameerika prokurörile antakse poliitiline märguanne, siis kaevab ta kindlasti sinnamaani, mida 30 aastat tagasi võib-olla ei olnudki. Ja Seagali süüdistuse — võttes arvesse tema välisministeeriumi-poolset ametisse nimetamist — saab püsti panna praeguse aja vaimus ja taas Venemaa sekkumisena Ameerika Ühendriikide asjadesse. See aga pole enam ühele naisterahvale seeliku alla kippumine, vaid juba tervele riigile!

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
ahistamine, Steven Seagal, USA

Peamised teemad