06:44 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Soome president Sauli Niinistö

Uuring: Niinistö toetus NATO-le mõjutaks soomlasi

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
3610

NATO-liikmesuse taotlemine sobiks 35 protsendile soomlastest, kui president Sauli Niinistö peaks seda Soome julgeolekule vajalikuks, on öeldud pühapäeval avaldatud arvamusuuringus.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Presidendi pooldaval seisukohal oleks suur mõju, sest varasemates NATO-küsitlustes on liikmesuse toetus olnud umbes 20 protsenti, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane >>

Rootsi Rahvapartei pooldajaist mõjutaks Niinistö NATO-meelsus allianssi kuulumist toetama 72 protsenti. Siniste pooldajate seas on vastav näitaja 64 ja Koonderakonna toetajate seas 62 protsenti. Põlissoomlaste poolehoidjaist mõjutaks Niinistö toetus NATO-le aga vaid 30 protsenti.

Küsitluse viis maakonnalehti ühendava Lännen Media tellimusel läbi uuringufirma Taloustutkimus. Küsitluses osales 1007 inimest ja selle veamarginaal oli kolm protsendipunkti.

Soome president ütles juunikuus intervjuus Briti väljaandele Financial Times, et soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja tema on soomlane, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Ta andis mõista, et suhetes Venemaaga tuleb jääda endale kindlaks ning olla konkreetne, samas ei tohi välistada vastastikust lugupidavat suhtlemist. Soome hoiab Venemaaga vana lugupidavat joont ja ei ärrita Venemaad NATO-ga.

Venemaa on Soomele oluline ekspordipartner ning on Soome jaoks tähtsuselt 5. ekspordimaa ja aastane eksport Soomest Venemaale moodustab üle 3 miljardi euro.

Soome on suutnud piirikoostööd Venemaaga sanktsioonide eest kaitsta >>

Seoses Venemaa sanktsioonidega otsib Soome võimalusi, kuidas pingeid leevendada. Soomel on õnnestunud tänu oma positsioonile kaitsta piirikoostöö projekte Venemaa Föderatsiooniga ning vältida sanktsioone ja piiranguid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
sõjaline, poliitika, uuring, ühiskond, julgeolek, EL, NATO, Sauli Niinistö, Soome, Euroopa

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56