10:46 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Välisuudised
lühendatud link
5130

Rostehi peadirektor Sergei Tšemezov teatas, et näitus on tugevaks vastukaaluks sanktsioonidele - Venemaa võõrustab väliskülalisi ja tutvustab neile uusi koostöövõimalusi.

TALLINN, 16. august — Sputnik. Venemaa riiklik kontsern Rosteh esitleb 21.-26. augustini Moskva-lähedases Kubinkas toimuval  foorumil „Armia-2018“ enam kui 450 uut relvanäidist ja tootearendust, teatas ettevõtte pressiteenistus, märkides, et tegu on uudistoodete rekordarvuga.

Nende hulgas on uuendatud lahingukopterite sari, tankid, soomukid, õhutõrje raketikompleksid ja nende laskemoon, uut tüüpi laskurrelvad, sidevahendid, raadio-elektroonilise võitluse vahendid (EW) ja palju muud. 

Erinevate lahingmoodulitega soomusautod Tigr
© Sputnik / Илья Питалев

Näituse osana esitlevad kontserni ettevõtted kaasajastatud kopteritesarja Ми-35П, Ми-35М ja Ми-28НЭ, samuti rasket transpordikopterit Ми-26Т2В.

Valdusettevõte „Võsokototšnõje kompleksõ“ ("Высокоточные комплексы" e.k. — täppiskompleksid — toim.) esitleb Venemaa uusimat õhutõrje raketisüsteemi „Sosna“, mis vahetab välja seni relvajõudude relvastuses oleva süsteemi „Strela-10M“.

„Tehnodinamika“ esitleb „elektrilennuki“ kontseptsiooni raames väljatöötatavaid unikaalseid tootearendusi. Muuhulgas demonstreerib holding perspektiivseid elektriajamiga kõrgustüüre, samuti uudseid generaatorid ja juhtimis-, kaitse- ja reguleerimisblokke.

Esmakordselt esitletakse üldsusele uusi soojus- ja pankraatsihikuid ning muud optilisi tootearendusi. Foorumil näidatakse ka suurt valikut side- ja krüptoseadmeid. 

Venemaa merejalaväel on uued käsitulirelvad, illustreeriv foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Mitte ainult näitus, vaid ka lepingute allkirjastamine

Rostehi ja tema valdusettevõtete esindajad kavatsevad suurt hulka kohtumisi ja läbirääkimisi potentsiaalsete partneritega ning aktiivset osalemist foorumi äriprogrammis.

„Sellise tasandi üritused on tugevaks vastukaaluks sanktsioonidele. Olukorras, mil Ühendkuningriigi Farnborough ja teiste välismaa relvanäituste korraldajad üritavad Venemaa relvatoodangu levikut piirata, kutsume meie ise väliskülalisi ja avame neile uusi koostöövõimalusi,“ ütles Rostehi peadirektor Sergei Tšemezov.

Foorumil „Armia-2017“ toimusid kohtumised 50 riigi delegatsioonidega, kellega allkirjastati enam kui 30 lepingut ja kokkulepet kokku ligikaudu 40 miljardi rubla (umbes 555,5 miljoni eurot) väärtuses. Tänavune foorum peaks need näitajad ületama, ollakse riiklikus kontsernis veendunud.

Tagid:
Mi-26T2V, Mi-28NE, Mi-35M, Мi-35P, Sosna, krüptoseadmeid, sideseadmed, kopter, relvastusmess, Rosteh, Sergei Tšemezov, Kubinka, Moskva, Venemaa

Peamised teemad