11:31 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
11010

Ameerika meedia süüdistas Kiievit USA huvide reetmises. Selle põhjuseks oli sõjalennukite mootorite tarnimine Hiinale. On märkimisväärne, et avalikustamine langes kokku uudisega Ukrainale sõjalise abi eraldamisest. Nüüd võib Washington oma meelt muuta.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Ameerika ajakirjanikud tabasid Kiievi teolt, edasta raadio Sputnik.

The Washington Times kirjutas, et Ukraina müüs lahingulennukite mootoreid Hiinale, mis on vastuolus USA huvidega. Väljaande teatel on Zaporožje firma "Motor Sitš" Hiina õhujõududele juba tarninud 20 mootorit 12 õppe-lahinglennuki jaoks. Kokku näeb leping ette 250 lennukimootori tarnimist 380 miljoni dollari väärtuses. Tundub, et see on kõigest äri ja ei midagi isiklikku.

Kiiev otsib võimalusi teenida ja leiab neid.

USA aga on juba nimetanud seda tehingut hoobiks selga. Esiteks on Hiina tema peamine majanduslik ja sõjaline vastane. Veelgi enam, Pentagon süüdistab Pekingit otseselt Ameerika Ühendriikide ründamise harjutamises. Teiseks tsiteerib väljaanne Ameerika analüütikuid, kes osutavad õigustatult, et Ukraina elab praegu tegelikult USA arvel.

Ja nii tulebki välja, et Washingtonil on õigus nõuda, et Ameerika raha ei kasutataks lennukite mootorite tootmiseks, mis kahjustab Ameerika huve. Siinkohal tuleks pöörata tähelepanu veel ühele detailile.

Artikli avaldamine langeb ajaliselt kokku USA plaaniga eraldada Ukrainale 250 miljonit dollarit sõjalist abi. See summa sisaldub USA 2019. aasta kaitse-eelarves, mille USA president Donald Trump hiljuti allkirjastas. Kas seda saab pidada lihtsalt kokkusattumuseks?

Samal ajal on mõned analüütikud kindlad, et vaevalt Valge maja Ukraina lennukimootorite tarneid Hiinale ignoreerib. Nad usuvad, et vastuseks võib Washington täielikult keelduda Kiievile sõjalise abi andmisest.

Tagid:
lennuk, Donald Trump, USA, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad