10:36 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
4422

Krimmi saabunud Serbia režissöör ja muusik Emir Kusturica, andmaks Jaltas kontserdi, teatas, et talle meeldib selle poolsaare kliima ja inimesed.

TALLINN, 22. august — Sputnik. Kusturica annab oma ansambliga The No Smoking Orchestra ainsa kontserdi Jaltas 22. augustil kontserdisaalis Jubileinõi, vahendab RIA Novosti.

"Mulle on ikka meelepärane, kui ilm on ilus. Teil on hea ilm, teil on kenad neiud. Teil on head inimesed. See on hea kontserdi aluseks," ütles Kusturica ajakirjanikele.

Samas ei välistanud Kusturica, et võib tulevikus Krimmis filmi vändata.

"Mulle on öeldud, et siin saab filmi teha. Miks ka mitte," lausus Kusturica.

Laima Vaikule
© Sputnik / Нина Зотина

Muusik väitis, et Krimm on alati olnud Venemaa territooriumiks ja tema staatust ei saa kahtluse alla panna, "Mulle on väga armas, et Krimm kuulub Venemaale. See on ala, mis on alati Venemaa oma olnud," rõhutas Kusturica.

Emir Kusturica sõidab Krimmi>>

Režissöör toonitas, et ta ei karda Ukraina võimude poolt sanktsioone Krimmi külastamise tõttu.

"Mida nad teha saavad, kui krimlased on öelnud, et tahavad elada koos Venemaa Föderatsiooniga. See on krimlaste soov," rõhutas Kusturica.

Krimm sai Venemaa osaks pärast 2014. aasta märtsis toimunud rahvahääletust
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Ansambli The No Smoking Orchestra muusikud kujutavad endast ida ja lääne kultuuride ühendust – see on segu Balkani motiividest ja džässist, folgist ja türgi marssidest, mustlasmuusikast ja juudi pulmalauludest.

Euroopas puhkes pärast Trumpi võitu paanika: Kusturica EP resolutsioonist>>

Kusturica käis kontserdiga Krimmis möödunud aastal, siis soovitas ta krimlastel mitte hoolida lääneriikide arvamusest, mis ei tunnistanud poolsaart Venemaa osaks. Muusik väitis, et Krimmis toimus rahvahääletus, kus inimesed ütlesid välja, et tahavad elada koos Venemaaga. Seepeale kandis skandaalse kuulsusega Ukraina veebileht Mirotvorets andmed režissööri kohta oma andmebaasi.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
kontsert, The No Smoking Orchestra, Emir Kusturica, Jalta, Krimm, Venemaa

Peamised teemad