19:40 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
4410

USA on blokeerinud sadade miljonite dollarite ulatuses Venemaa varasid . Sputniku raadiosaates jagas politoloog Ildus Jarulin oma arvamust sellest, mispärast ameeriklased jätkavad oma sanktsioonide poliitikat, kusjuures mitte ainult Venemaa suhtes.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Washington on külmutanud oma riigis Venemaa varasid sadade miljonite dollarite vääringus. Sellest räägitakse USA rahandusministri asetäitja Sigal Mandelkeri avalduses, nimelt tema on vastutav Venemaa-vastaste sanktsioonide eest, edastab raadio Sputnik. Dokument tuli päevavalgele veidi enne Senati Venemaale surveavaldamise pangakomisjoni aruannet.

Selle kohaselt on Washington kandnud kübersanktsioonide nimistusse kaks venelast ja ühe ettevõtte. Piirangumeetmete alla sattusid 1985. aastal sündinud Anton Nagibin ja 1973. aastal sündinud Marina Tsarjova kui juba sanktsioonide alla pandud ettevõttega Divetechnoservice seotud isikud.

Baltlaste suur unistus — igaühele vähemalt kolm vene orja>>

Lisaks sellele on Washington kandnud sanktsioonide nimekirja kaks Põhja-Koreas asuvat venelaste ettevõtet ja kuus laeva. Tegemist on Vladivostoki ettevõttega Gudzon Shipping ja Peterburi ettevõttega Vela-Marine ning laevadega Bella, Bogatõr, Neptun, Partizan, Patriot ja Sevastopol – kõik nad kulgevad Venemaa lipu alla.

Ameerika Ühendriikide rahandusministeeriumist teatati, et USA jätkab Venemaa-vastaste sanktsioonide rakendamist, juhul kui "Moskva oma käitumist ei muuda." Samas peetakse ministeeriumis piirangumeetmete tõhusust märkimisväärseks.

Olla või mitte olla: USA sanktsioonid ei toimi>>

Eelnevalt on USA riigiametnikud aga, vastupidi, tunnistanud, et Venemaa poliitikat ei ole õnnestunud sanktsioonide abil muuta.

Poliitikateaduste doktor, Vaikse ookeani ülikooli professor Ildus Jarulin rääkis Sputniku raadiosaates, mispärast USA oma sanktsioonide poliitikat jätkab.

"Vahevalimiste eel teravneb järsult vabariiklaste ja demokraatide vaheline võitlus. Ja võidujooksus häälte eest kasutatakse kõikide sõjakalt meelestatud poolte poolt Venemaa süüdistamist kõiges, milles iganes. Vaenlane on kindlaks määratud – järelikult tuleb teda karistada. Ja kes kõvemini karistab, see ongi tugevam," lausus Ildus Jarulin.

Tema hinnangul järgib USA sanktsioone kehtestades oma sihte globaalses konkurentsivõitluses.

"Käimas on kogu maailma globaalne ümberkujundamine. USA on oma positsioone kaotamas, samal ajal kui mitmed kohalikud suurriigid püüavad end määratleda maailma globaalse ümberjaotamise osalistena. Niihästi EL kui ka Hiina ei ole kaotanud oma positsiooni Venemaa suhtes, mängu tulevad sellisedki riigid nagu Türgi ja Iraan. Et mitte anda neile riikidele tegelikku võimalust globaalse liidrikoha haaramises edumaad saada, on ameeriklased kõigeks valmis. Ahistatakse mitte ainult Venemaa huve – käimas on majandussõda Hiinaga, rünnakud Türgi positsioonile, käib aktiivne BREXIT-i osaliste survestamine, võitlus India pärast, Iraani sanktsioonid… Sõjas on kõik vahendid head. Aga kui kord seniajani tulist sõda ei ole, on käimas külm sõda, ameeriklased püüavad teha meie olukorda aina hullemaks ja hullemaks," märkis Ildus Jarulin.

Pärast Donald Trumpi valimisvõitu süüdistati Venemaad sekkumises 2016. aasta valimistesse., Moskva lükkab need süüdistused ümber.

USA blokeeris sadade miljonite dollarite väärtuses Venemaa varasid>>

USA vahevalimistel 2018. aasta novembris valitakse ümber täies koosseisus Esindajatekoda, kolmandik Senatist ja hulk kubernere.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
Tagid:
sanktsioonid, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad