11:53 21. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1030
  • RUB70.3933
Hiina kehtestas USA kaupadele uued imporditollid, illustreeriv foto

Hiina kehtestas USA kaupadele uued imporditollid

CC0 / PPPSDavid
Välisuudised
lühendatud link
3510

Maikuus leppisid Hiina ja USA kokku, et ei hakka kaubandussõda pidama ja ega kehtesta vastastikku imporditolle. Hiljem aga selgus, et kaubandusküsimustes ei õnnestunud siiski kokkuleppele jõuda.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Hiina vastumeetmena kehtestatud imporditollid USA kaupadele jõustusid minuti jagu pärast USA uute tollitariifide kehtestamist, teatas RIA Novosti viitega Hiina Kesktelevisioonile.

"Hiina pool jõustas vastuseks USA poolsele 25%-liste imporditollide kehtestamist Hiinast imporditavatele kaupadele ühtekokku 16 miljardi dollari väärtuses 23. augustil kell 12.01 Pekingi aja järgi ametlikult 25%-lise tollitariifi USA-st imporditavatele kaupadele kogumahus 16 miljardi dollari väärtuses," öeldakse teadaandes.

Enne seda esitas Peking Maailma Kaubandusorganisatsioonile kaebuse Washingtoni sammude üle. Avalduses on öeldud, et USA "ei arvesta teiste arvamusega" ja nende otsused tähendavad WTO põhimõtete rikkumist.

Hiina meedia: sõda Ameerika Ühendriikidega — see kestab kaua, kuid selle saab võita>>

USA ja Hiina RV kaubandussuhted

Aprilli algul avaldasid Ameerika Ühendriigid nimekirja 1 300 Hiina kaubaartikli kohta, mille suhtes võidakse kehtestada imporditollid vastusena Hiina-poolsele intellektuaalomandi õiguse rikkumisele USA toodete suhtes. Hiina Riiginõukogu võttis omakorda vastu otsuse kehtestada 25% tollitariif 106-le Ameerika Ühendriikidest imporditavale tootenimetusele.

USA ja Hiina tüürivad hoogsalt lahingut lööma>>

Maikuus leppisid osapooled kokku, et ei hakka kaubandussõda pidama ja ega kehtesta vastastikku imporditolle. Hiljem aga selgus, et kaubandusküsimustes ei õnnestunud siiski kokkuleppele jõuda ja Washington kuulutas välja uued tollitariifid.

Hiina merevägi
© Sputnik / Игорь Зарембо

Juuni keskel kehtestas USA 25%-lise tollimaksu Hiina RV-st pärit kaupadele, see hõlmas ligikaudu kümnendiku osa Hiinast USA-sse imporditavale toodangule kogusummas 50 miljardi dollari väärtuses. Hiina reageeris sellele peegeldavalt 25%-lise imporditolli kehtestamisega 659-le USA-st imporditava tootenimetusele samuti kogusummas 50 miljardi dollari väärtuses.

Kuuendal juulil leidis aset järgmine vastastikune piirangumeetmete seadmine – jõustusid Pekingi määratud tollimaksud veel 545 tootenimetusele ligi 34 miljardi dollari väärtuses, mis oli samuti vastuseks USA analoogsetele sammudele.

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu>>

Veidi hiljem teatas Washington peatsest uute imporditollide kehtestamisest Hiina kaupade nimistusse kuuluvate kaupade osas koguväärtusega 16 miljardit dollarit. Pekingist teatati, et sellele vastatakse "minuti pärast".

Tagid:
imporditollid, tollitariif, dollar, kaubandussõda, Hiina, USA

Peamised teemad