20:32 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
6010

GRU endise ohvitseri Sergei Skripali sugulased kahtlustavad, et ta ei pruugi enam elus olla, lausus RIA Novostile tema vennatütar Viktoria Skripal.

TALLINN, 23. august — Sputnik. Viimati võttis Sergei Skripali tütar Julia omastega ühendust juuli lõpul, vanaema Jelena Jakovlevna sünnipäeval. Tookord rääkis ta, et isa on paranemas, kuid tal on kõris trahheostoom ja selle tõttu ei saa ta rääkida. Neiu lubas, et toru võetakse varsti kõrist ära ja siis helistab isa omastele, edastab RIA Novosti.

Briti välisminister leidis vastaspoole silmast pinn >>

Sellest ajast peale pole telefonikõnesid Skripalidelt tulnud. Viktoria sõnul on omaksed hakanud kahtlustama, et Sergei on surnud või on ta seisund väga raske.

"Miks me nii arvame? Sellepärast, et Julia ütles, et kolme päeva pärast saab isa helistada, et tal on suur soov seda teha. Me ootame, eriti vanaema, tema ootab väga poja kõnet. <…> Ta on hea mees, ta armastab oma ema ja mis tahes sobival võimalusel oleks talle helistanud," ütles agentuuri vestluspartner.

Tema sõnul paistab imelikuna ka see, et ajakirjanduses ei ole Skripali fotot, nagu see ilmus FSB alampolkovniku Aleksandr Litvinenko mürgitamisjuhtumi puhul Londonis 2006. aastal.

"Litvinenko juurde isa lubati. Ja ajakirjanduses olid tema fotod haiglapalatist. Nüüd ei näe me mingeid fotosid. Kellega iganes ajakirjanikest ma rääkinud olen, ei ole mitte keegi sellesse Salisbury haiglasse sisse pääsenud. Personal on seal nii ära hirmutatud, et mitte mingi raha eest ei oldud pildistamisega päri. Ka meid ei lasta sisse. Ei saa aru, mis selles nii kohutavat on, kui me teda näha saame?"

Zahharova vastas USA avaldusele Venemaa "käitumise parandamisest" >>

Juhtum Salisburys

4. märtsil mürgitati Salisburys GRU endine ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis vallandas ulatusliku rahvusvahelise skandaali. Londonist teatati, et asetleidnuga on seotud Vene riik, Moskva eitab seda kategooriliselt.

Venemaa pool on korduvalt nõudnud ligipääsu uurimisele ja kannatada saanud kodanikele. Suurbritannia võimud on neid taotlusi ignoreerinud.

Suurbritannia endine välisminister Boris Johnson nimetas Venemaad süüdistades "tõendeid" tema süü kohta "raudkindlaiks".

Süüdistused aga osutusid valeks: Suurbritannia kaitseministeeriumi salastatud labori juht teatas, et eksperdid pole suutnud tuvastada selle aine allikat, millega Skripal Londoni kinnituse kohaselt mürgitati.

Mai keskpaigas lahkus GRU endine ohvitser haiglast, tema tütar kirjutati välja juba aprilli keskel ning teatas, et naaseb Venemaale.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
sugulased, kahtlus, foto, tervis, mürgitamine, haigla, GRU, Viktoria Skripal, Julia Skripal, Sergei Skripal, Salisbury, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad