23:43 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
47 0 0

Deutsche Bank ähvardas Venemaa valitsust suhete katkestamisega, kirjutas Vene meedia neljapäeval. Pank ei kavatse muuta oma suhted Venemaa valitsusega, saadetud kirja näol oli tegu standardse formaalsusega, teatas hiljem RIA Novostile informeeritud allikas.

TALLINN, 24. august — Sputnik. Deutsche Banki Londoni allharu küsis Venemaa valitsuselt "kõige värskemaid" kliendiandmeid, teatas Vedomosti neljapäeval. Vastavalt RIA Novosti allikale Londoni pangandusringkonnast ei mõjuta see standardküsimustik kuidagi Deutsche Banki suhteid Venemaaga.

"See küsimustik ei kujuta endast mingite meetmete vastuvõtmist Vene Föderatsiooni suhtes, mis jääb panga jaoks üheks strateegilistest turgudest. Miski ei ole muutunud. Tegu on standarduuringuga," teatas uudisteagentuuri vestluskaaslane, lisades, et analoogseid kirju saadab pank kõigile oma klientidele.

USA ja EL-i kaubandussõjad on seadnud löögi alla Deutsche Banki >>

Pank läkitas päringukirja valitsusele 27. juunil. Tolles dokumendis viitas finantsasutus sellele, et analüüsib valitsusele osutatavaid teenuseid ja vastavusmenetluse raames tema valduses olevaid dokumente — toiminguina Know Your Customer ("Tunne oma klienti"). Seal selgitati, et kliendiandmeid tuleb vastavalt panga sisereeglitele ja regulaatori nõudmistele uuendada.

"Võimatus saada teie firmalt kõige värskemat infot võib nõuda meilt meie ärisuhete katkestamist," tsiteeris ajaleht kirjas öeldut.

Pöördumises on ühtlasi osutatud, et pank võib algatada suhete katkestamise menetluse, juhul kui valitsus temaga 30 päeva vältel ühendust ei võta. See tähtaeg on möödas. Nimetamata jäetud rahandus- ja majandusametnike sõnul vastust ei saadetud.

Suurpangad kaaluvad töötajate Londonist ära kolimist.
© Sputnik / Михаил Кутузов

Samas pole ka Deutsche Bank rohkem selleteemalisi teateid saatnud, kinnitasid ajalehe allikad. Milliseid tehinguid pank Venemaa valitsuse jaoks on teostanud või teostab, ei ole kirjas täpsustatud.

Uue ühiskonna instituudi poliitika- ja majandusuuringute keskuse juhataja Vassili Koltašov juhtis Sputniku raadiosaates tähelepanu sellele, et kiri oli saadetud panga Londoni haru poolt.

"Tähelepanuväärne, et Deutsche Banki ja Venemaa valitsuse vahel võimaliku suhete katkemise initsiaatorina esineb just panga Londoni osakond, seega brittide osakond. See on tähelepanuväärne seetõttu, et suhted meie riikide vahel on Suurbritannia algatusel juba ammu tõsiselt rikutud, ja on üldse väga küsitav, milliseks ülepea kujunevad meie edasised majanduslikud sidemed," ütles Koltašov.

Analüütikud: majanduse väliskeskkonna suurimad ohud on "mustad luiged" >>

"Võib-olla esineb Deutsche Banki allharu siin rahvusvaheliste rahandusringkondade agendina, kes Vene riigile survet avaldavad. Aga imelik, et Deutsche Bank tervikuna niisuguse positsiooni on võtnud — nõuab ultimatiivses vormis info andmist," lisas ta.

"Ultimaatum iseenesest paistab väga veider ja kõneleb sellest, et keeruline periood suhetes Euroopa äriilmaga, Euroopa rahandusringkondadega, sealhulgas Saksamaaga ei ole kõigile lähenemise märkidele vaatamata sugugi möödas," ütles Vassili Koltašov.

Tagid:
formaalsus, kiri, andmed, pangandus, majandus, hoiatus, Deutsche Bank, valitsus, Suurbritannia, Saksamaa, Venemaa

Peamised teemad