11:01 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
2510

Portaali RIA Novosti Ukraina juht Kirill Võšinski vahistati Kiievis maikuus. Ajakirjanikku süüdistatakse riigireetmises ning Donetski RV ja Luganski RV toetamises, teda ähvardab 15 aastat vabadusekaotust.

TALLINN, 24. august — Sputnik. Meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esitas Kirill Võšinski kinnipidamise sajandal päeval küsimuse, kas Euroopas arvataksegi, et ajakirjandusliku töö eest "riigireetmist kaela määrida" on tavapärane ja nii peabki olema, edastab RIA Novosti.

"<>Meil on küsimusi. Ukrainale. Kas te tõesti arvate, et mida rohkem ajakirjanikke teie vanglates istub, seda lähemal on euroopalik helge tulevik? Euroopa suunas. Te ei tea, te olete unustanud, te pole märganud, teil on keelatud tähele panna või te arvate nüüd ise ka, et ajakirjandusliku töö eest riigireetmist kaela määrida ongi normaalne?" lausus ta.

Ajakirjanik märkis ühtlasi, et USA-le küsimusi ei ole. "Me lihtsalt ei saa enam aru, kellele neid seal esitada," täpsustas ta.

Aktsioon ajakirjaniku Kirill Võšinski toetuseks
© Sputnik / Евгений Биятов

"Inimsusevastaste kuritegude pantvang" — eksperdid Võšinski kohtuasjast>>

Võšinski kohtuasjaga viivitatakse sihilikult

Meediaagentuuri Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov leiab, et portaali RIA Novosti Ukraina vahistatud juhi Kirill Võšinski kohtuasjaga viivitatakse sihilikult, kuna kohtus laguneb see koost.

"Täpselt sada päeva on möödas, kui Kirill vangistuse on. Teda mäendatakse mingis Hersoni vangikongis… Ma tahan lihtsalt öelda: see, et Kirill on vangis vaid selle eest, et ta ametialaselt oma kohustusi täitis – see on verise riigipöörde tulemusena Kiievis kujunenud režiimi nõrkuse näitajaks. See on häbilugu. Keskaeg, inkvisitsioon. Olen kindel, et kohtumenetlusega viivitatakse vaid sellepärast, et kohtus laguneb see koost," ütles Kisseljov Koktebeli festivali Jazz Party avamisele pühendatud pressikonverentsil.

Ta avaldas veendumust, et mehise inimesena suudab Võšinski need katsumused üle elada ja kutsus kõiki ajakirjanikke üles teda toetama. Ta tuletas meelde, et Võšinski on seisnud Koktebeli džässifestivali lätete juures.

Kirill Võšinski kohtuasi

Portaali RIA Novosti Ukraina juht Kirill Võšinski vahistati Kiievis maikuus. Ajakirjanikku süüdistatakse riigireetmises ning Donetski RV ja Luganski RV toetamises, teda ähvardab 15 aastat vabadusekaotust. Hersoni linnakohus saatis ta ilma kautsjoni vastu vabanemise õiguseta 60 päevaks vahi alla, hiljem pikendati vahi all viibimise aega. Istungi ajal pöördus Võšinski abipalvega Putini poole. Ta teatas ühtlasi, et loobub Ukraina kodakondsusest.

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine>>

Vladimir Putin nimetas olukorda ennekuulmatuks. Välisministeeriumis nenditi, et tegemist on omavoliga, Moskva saatis Kiievile protestinoodi nõudmisega lõpetada vägivald ajakirjanduse esindajate kallal. Ukraina saatkonna hoone ees Moskvas toimus meeleavaldus Võšinski toetuseks.

Venemaa konsulaarametnikke ei ole seniajani ajakirjaniku juurde lubatud.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
süüdistus, riigireetmine, SBU, RIA Novosti Ukraina, ajakirjanik, Dmitri Kisseljov, Margarita Simonjan, Kirill Võšinski, Ukraina

Peamised teemad