05:48 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
8110

Venemaa välisministeeriumis juhiti tähelepanu "tüdruku" Twitteri-kontole, mis kinnitab, et too tüdruk elab Süürias.

TALLINN, 30. august — Sputnik. Twitteri mikroblogide võrgustikus on registreeritud väidetavalt võitlejate kontrolli all olevas Idlibis elava lapse konto. Jutt käib kuueaastase tüdruku Hala veebilehest, kus ta eelkõige kutsub maailma üles "pöörama tähelepanu Idlibile, lõpetama laste tapmine ja õhurünnakud".

Valged Kiivrid tarnisid taas Süüria terroristidele mürkaineid >>

Moskvas arvatakse, et selle konto ilmumine on seotud infotausta ettevalmistamisega lääneriikide koalitsioonivägede järgnevateks löökideks Süüria relvajõudude objektide pihta pärast võimalikku lavastust keemiarelva kasutamisest Idlibi provintsis. Nagu teatab RIA Novosti, andis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova neljapäeval toimunud briifingul hinnangu järjekordsele Venemaa-vastasele projektile.

Süüria armee, illustreeriv foto
© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy

Ta teavitas, et kuueaastase lapse konto 350 jälgija seas on lääne juhtivad meediakanalid – brittide BBC, ameeriklaste Huffington Post, Buzzfeed, Radio Svoboda.

"Milline tähelepanu lapsele! See on ju ainus laps Idlibis, kellele tuleb tõmmata kogu rahvusvahelise üldsuse tähelepanu, eks ole? Ja siis veel õpetatakse meid ja öeldakse, et meie teeme propagandat," väitis Zahharova.

Tema sõnul on "tütarlaps Hala" suhtlusvõrgustikku ilmumise põhjused praeguses olukorras ilmselged.

Diplomaat tuletas meelde teise tüdruku, Bana al-Abedi kontot, mis oli aktiivne 2016. aastal Vene-Süüria sõjalise operatsiooni ajal Aleppo linna terroristidest vabastamisel.

"Nüüd jätkab Bana ettevõtmist Hala," teatas Zahharova.

Ta juhtis tähelepanu sellele, et Hala teadaanded "meenutavad otsekui koopiatena seda, mida kirjutas Bana," kasutades peaaegu ühesuguseid väljendeid ja teemasid.

"Ei imesta, et sellest saab üks keskseid kontosid, juhul kui stsenaarium provokatsiooni, lavastuse ja edasiste löökidega ikkagi teoks saab," ütles välisministeeriumi esindaja.

"Nähtavasti selleks seda kõike vaja ongi, kõike selleks valmis seataksegi," resümeeris Zahharova.

Nagu Sputnik Eesti teatas, on Venemaa kaitseministeeriumist eelnevalt teatatud Süürias küpsevast provokatsioonist keemiarelvaga, mis sarnaneb sellega, mis sai ettekäändeks lääneriikide koalitsiooni raketilöögile Süüria Araabia Vabariigi relvajõudude objektide pihta 2018. aasta 14. aprillil.

Ministeeriumi andmetel on mürkained skandaalse kuulsusega organisatsiooni Valged Kiivrid saatel juba toimetatud plastiktünnidega võitlejate tugipunkti Idlibi provintsi lõunaosas.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt >>

Venemaa välisministeerium on korduvalt juhtinud maailma üldsuse tähelepanu sellele, et Valged Kiivrid on lääneriikide tööriistaks ulatuslikus teabekampaanias Süüria võimude mustamisel. Süüria president Bashar al-Assad omakorda on korduvalt teatanud sellest, et "valgekiivrid" on tegelikult Venemaal keelatud terrorirühmituse Al-Qā"idah partneriteks.

Tagid:
mürk, provokatsioon, tüdruk, Twitter, Maria Zahharova, Idlib, Süüria, Euroopa, USA, Venemaa

Peamised teemad