03:30 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Välisuudised
lühendatud link
5311

Venemaa presidendil Vladimir Putinil on lääneriikides suur populaarsus ning seda erinevate poliitiliste vaadete toetajate hulgas. Putinit armastavad iseäranis Austria Vabaduspartei, Alternatiiv Saksamaale ja Rahvusrinne.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Enne lugu Venemaa süüdistamisega USA valimistesse "sekkumises", mida Moskva eitab, oli Putinil kõrge reiting ka USA vabariiklaste hulgas. Seetõttu ei ole üllatav, et Austria välisminister Karin Kneissl Venemaa presidendi oma pulma kutsus, märgib Austria väljaanne Der Standard, vahendab RIA Novosti

Putini "Kurjuse impeerium"? Kõigest alusetu liialdus >>

Hiina turist Moskvas, illustreeriv foto
© Sputnik / Sergey Pyatakov

Putini sellise populaarsuse peamiste põhjuste seas toob Der Standard esile kolm tegurit. Esiteks, Venemaa riigipea näitab end traditsiooniliste väärtuste pooldajana, seda eeskätt ettekujutustes mehisusest ja perekonnast. Ta kaitseb korda maailmas, mis "on sukeldumas üha suuremasse kaosesse", rõhutab väljaanne.

Teiseks, Putin esineb lääneriikide hegemoonia vastasena ühiskonna-, sõjandus- ja majandusalastes eluvaldkondades. Eelkõige on ta homoseksuaalsuse ja feminismi propageerimise vastu, NATO vastu, talle ei meeldi Ameerika Ühendriikide valuuta ülemvõim ülemaailmsel areenil. Ta seisab targasti vastu üldlevinud arvamusele, mis usub, et liberalism peab ära määrama maailma elukorralduse, lisab Der Standard.

Venemaa president Vladimir Putin tantsis Austria välisministri Karin Kneissliga >>

Ning kolmanda tegurina imetleb Austria väljaanne Venemaa presidendi isikuomadusi. Putin on väga sümpaatne inimene, talle on omased eneseiroonia ja teravmeelsus, ta ei ole kiidukukk, vaid vastupidi, on tagasihoidlik ja tal on suurepärane huumoritaju – nimelt need omadused seletavadki Venemaa presidendi tohutut populaarsust läänes, leiab väljaanne.

© Ruptly
Presidendi puhkus: seened, marjad ja matkad Tuva mägedes
Tagid:
populaarne, poliitika, meedia, erakond, Vladimir Putin, Austria, Lääs, Euroopa

Peamised teemad