14:33 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Välisuudised
lühendatud link
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (10)
7021

Twitteri kasutajad kritiseerisid ajakirjanik Arkadi Babtšenkot laulja Jossif Kobzoni ja Donetski juhi Aleksandr Zahhartšenko surma mõnitava postituse eest.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Babtšenko kommenteeris uudised Kobzoni ja Zahhartšenko surmast videoklipiga, milles viimased esitavad koos Aleksandrovi kooriga laulu "Ma armastan sind, elu", teatab RIA Novosti

Paljud kasutajad reageerisid ajakirjaniku niisugusesse tunnete väljendamisse negatiivselt, süüdistades teda ka küünilisuses.

"Arkadi, ära ole kade, sina nende juurde ei pääse! Sind ootab põrgus praepann…," kirjutas Vladimir Starikov.

"Milliseid pühi tähistatakse, selline on ka rahvas. Ukraina riigipühadeks valitakse inimeste tapmise päevad. Meie kangelased saavad mõni kord surma. Me ei unusta neid, kui nad hukkuma peaks ja leiname koos rahvaga, koos Krimmi ja Donbassiga… Aga kes on Ukraina kangelased? Bandera ja Šuhhevitš? "Polizei" ja banderalsed? Absurd", ütles Marina Jurjeva.

"Millal sul endal plaanis minna? Sind juba oodatakse seal: Bandera, Šuhhevitš, metsavennad, SS-lased, Nürnbergi tribunalil surma mõistetud," märkis kasutajanime "@G_Garrison" omanik.

"Karda Jumalat, tõkestusväeosa vanem," — kirjutas "@VikChek", pidades silmas, et sotsiaalvõrgustikes kirjutab Babtšenko "reservrooduvanema" nime all. 

Arkadi Babtšenko mõrv oli SBU lavastus
© REUTERS / VALENTYN OGIRENKO

"Arkadi, kui Jumala poolt sulle antud aeg läbi saab, loodan ma, et sa sured aeglaselt ja vaevarikkalt. Sa oled oma inimlikkuse kaotanud," märkis Aleksandr Gavrikov.

NSVL rahvakunstnik, riigiduuma saadik Jossif Kobzon suri pärast pikka haigust 81. eluaastal. Nn. Donetski Rahvavabariigi juht Aleksandr Zahhartšenko tapeti reedel õhtul kohvikus "Separ" korraldatud plahvatuses Donetski kesklinnas.

2016. aasta 25. detsembri hommikul hukkus Musta mere kohal Süüriasse teel olnud Venemaa kaitseministeeriumile kuuluv lennuk Tu-154 92 inimesega pardal — kaheksa meeskonnaliiget ja 84 reisijat, nende hulgas ka Armee Aleksandrovi nimelise Akadeemilise laulu- ja tantsuansambli 64 liiget.

Nagu kirjutas Sputnik Eesti, teatas maikuu lõpus ajakirjandus ja seejärel ka Ukraina ametivõimud, et Arkadi Babtšenko lasti oma maja trepikojas maha. Järgmisel päeval ilmus Babtšenko SBU pressikonverentsile.

Nagu selgitas SBU juht Vassili Gritsak, oli informatsioon ajakirjaniku "mõrva" kohta osa erioperatsioonist, eesmärgiga vältida tema tapmiskatset. Lavastus mõisteti hukka mitte ainult Venemaa, vaid ka Lääne ametivõimude poolt.

Näiteks organisatsiooni "Piirideta reporterid" peasekretär Christophe Deloire väljendas nördimust, et Ukraina salateenistused lavastasid ajakirjaniku mõrva infosõja pidamise eesmärgil.

Teema:
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (10)

Samal teemal

Ameerika telesaatejuht naeris Babtšenko "mõrva" välja
Triller "Kill Babchenko": Ukraina väntab järge
Verine tsirkus: miks Ukraina eriteenistused "tapsid" Babtšenko
Tagid:
vääritu, väärikus, kahjurõõm, irvitamine, mõnitamine, surm, Christophe Deloire, Jossif Kobzon, Arkadi Babtšenko, Aleksandr Zahhartšenko, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad