19:49 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
69170

Saksamaalt tulevad ärevad teated pagulaste-vastase vägivalla kohta. Wismari linnas (Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa) tungiti kallale tänaval kõndinud 20-aastasele süürlasele ja teda peksti raudketiga.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Sugulase väitel käis süürlane mošees ja tahtis koju minna, kui kolm sakslast talle kallale tungisid. Nad olid öelnud, et ta peab oma kodumaale tagasi minema, vahendab portaal Eestinen viigega Saksamaa ajalehele Bild.

Kehtestatakse ideaalset diktatuuri: repressioonid juba käivad >>

Ohvril purunes nina ja ta sai muid vigastusi. Süürlane õppis hooldajaks, ta saabus Süüriast Saksamaale 2015. aastal.

Üks kahtlusalustest peksjatest on kinni peetud. Ta on 26-aastane ja viibib praegu vahi alla. Ta oli ohvri maha surunud, kui teised peksid. Väidetav süüdlane ise eitab süüd ja ütleb, et hoopis tema oli ohver.

Saksamaa alustab pagulaste tagasisaatmist EL riikidesse, illustreeriv foto
© Sputnik / Екатерина Соловьева

Sondershausenis (Thüringen) rünnati samuti pagulast. 32-aastane Eritreast pärit mees sai raskelt viga. Ründamise ajal olid neli meest hüüdnud pagulaste-vastaseid loosungeid.

Saksa politsei võttis laupäeva õhtul Chemnitzis kantsler Angela Merkeli rändepoliitika pooldajate ja vastaste meeleavalduste käigus kinni umbes 300 inimest, vahendas ERR viitega ajalehele Bild. 

Mõlemast meeleavaldusest võttis erinevatel hinnangutel osa kuni 10 000 inimest. Protestide käigus leidsid aset ka kähmlused korravalvuritega.

Rahutused algasid Ida-Saksamaal Chemnitzis (endine nimetus Karl-Marx-Stadt – toim.) 26. augustil pärast 35-aastase Daniel Hilligi tapmist kakluse käigus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Saksamaal Chemnitzis toimusid suured meeleavaldused >>

Ta suri kohapeal mitme noahaava tõttu ja kaks tema kaitseks välja astunud möödakäijat, kellest üks osutus Venemaa kodanikuks, vajasid haiglaravi. Mõrvas kahtlustatavana vahistati 23-aastane Süüria ja 22-aastane Iraagi kodanik.

Nende hulgas olid paremradikaalid, kes karjusid sisserändajate vastaseid loosungeid ja nõudsid Angela Merkeli tagasiastumist tema rändepoliitika tõttu.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
migrandid, migratsioon, ühiskond, vägivald, pagulased, meedia, politsei, Wismar, Chemnitz, Saksamaa

Peamised teemad