21:50 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
8820

Venemaa näitab NATO-le oma sõjalist jõudu, korraldades mitmeid sõjaväeõppusi, sealhulgas ka koostöös Hiinaga toimuv Vostok 2018, kirjutab Saksa ajaleht.

TALLINN, 3. september — Sputnik.  Handelsblatt märgib, et manöövrid on oma ulatuselt võrreldavad II maailmasõja aegsete suurte operatsioonidega ja lisab ekspertide arvamuse — sedavõrd suurte õppustega saadab Venemaa maailmale võimsa sõnumi, viies ühtlasi ellu Washingtoni suurima hirmu — Moskva ja Pekingi vaheline tihe sõjaline koostöö on saanud reaalsuseks, vahendab RIA Novosti

Nagu Handelsblatt rõhutab, on samaks ajaks kavandatud neljas Ida-majandusfoorum, mis annab tunnistust suurepärastest suhetest Moskva ja Pekingi vahel ka majandusvaldkonnas.

Ajaleht usub, et sel viisil näitab Venemaa taas kord maailmale, et ta ei ole isoleeritud ja tema liitlaste hulgas on üks võimsamaid riike maailmas.

Strateegilised õppused "Vostok-2018" toimuvad septembrikuus Siberis ja Kaug-Idas. Neist saavad suurimad manöövrid alates 1981. aastast. Lisaks Hiinale võtavad sellest osa ka Mongoolia relvajõud.

Venemaa õppused Vahemerel: "Kalibrid" kaitsevad Süüriat "Tomahawkide" eest >>

Neljas Ida-majandusfoorum toimub 11.-13. septembrini Kaug-Ida Föderaalse ülikooli territooriumil Russkii saarel, Vladivostoki külje all. Foorumil on kavas allkirjastada mitmeid majanduslepinguid.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

NATO lihvib Lätis mässutõrjeoskusi
Šoigu: algamas on suurimad õppused peale 1981. aastat
Lätis algasid suurimad õppused alates taasiseseisvumisest
Tagid:
manöövrid, suurõppused, Sõjaline koostöö, sõjaväeringkond, armee, õppused, Handelsblatt, SCO, Mongoolia, Aasia, Hiina, Venemaa

Peamised teemad