20:14 21. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
5310

President Bashar al-Assad on Süüria kodusõjas võidu saavutanud, teatas Prantsusmaa välisminister Jean-Yves Le Drian.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Samas märkis ta, et Süüria president on saavutanud sõjas võidu, aga mitte rahu. Ministri arvates on Damaskusel selleks tarvis "poliitilist otsust rahvusvaheliste vahendajate osalusel". Sellest teavitab Sputnik International.

"Assad on sõja võitnud. Me peame seda tunnistama," rõhutas Prantsusmaa välisminister.

Le Drian märkis, et Damaskus oli täis otsustavust vabastada Idlibi provints terroristidest. Aga kui valitsusvägedel õnnestub piirkond oma kontrolli alla saada, ei lahenda see veel konflikti provotseerivaid probleeme, leiab minister.

Ajakirjanduses avaldati ÜRO Süüria salaprotokolli tekst >>

Välisminister lisas, et Prantsusmaa aitab kaasa Süüria konflikti rahumeelsele lahendamisele arutelude raames ÜRO Peaassamblees.

Le Drian rõhutas ühtlasi, et lääneriikide koalitsioon on valmis valitsusvägede poolt keemiarelva kasutamise korral Idlibi tsiviielanikkonna vastu Araabia vabariigile lööke andma.

Idlibi provints Süüria põhjaosas jääb ainsaks piirkonnaks, mis on jäänud ebaseaduslike relvarühmituste kontrolli alla. Varem oli seal loodud konflikti deeskalatsioonitsoon.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Дружинин

Viimasel ajal on olukord antud piirkonnas kujunenud pingelisemaks. Nagu sõltumatute allikate andmete põhjal teatas Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov, plaanivad rühmituse Hay´at Tahrir al-Sham* terroristid provokatsiooni, et süüdistada Bashar al-Assadi vägesid keemiarelva kasutamises Idlibi provintsi rahumeelse elanikkonna vastu. Seda vajatakse selleks, et tulemusena õigustada oma jõulisi lööke väljastpoolt.

Venemaa välisministeeriumis juhiti tähelepanu "tüdruku" Twitteri-kontole, mis kinnitab, et too tüdruk elab Süürias, vahendas uudisteportaal Spuntik Eesti.

Twitteri mikroblogide võrgustikus on registreeritud väidetavalt võitlejate kontrolli all olevas Idlibis elava lapse konto. Jutt käib kuueaastase tüdruku Hala veebilehest, kus ta eelkõige kutsub maailma üles "pöörama tähelepanu Idlibile, lõpetama laste tapmine ja õhurünnakud".

Zahharova: Twitteris on käivitatud Venemaa-vastane projekt uue "tüdrukuga" >>

Moskvas arvatakse, et selle konto ilmumine on seotud infotausta ettevalmistamisega lääneriikide koalitsioonivägede järgnevateks löökideks Süüria relvajõudude objektide pihta pärast võimalikku lavastust keemiarelva kasutamisest Idlibi provintsis.

*Venemaal keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
provokatsioon, poliitika, rahu, võit, sõda, Jean-Yves Le Drian, Bashar al-Assad, Prantsusmaa, Süüria

Peamised teemad