14:47 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (10)
7402

Euroopa Liidu kuivetu reageering isehakanud Donetski Rahvavabariigi (DRV) juhi hukkumisele kõneleb topeltstandardite rakendamisest Euroopa poliitikute poolt, leiab Venemaa senaator Olga Kovitidi.

TALLINN, 4. september — Sputnik. Venemaa on ainsaks "Normandia neliku" riigiks, kes Donetskis sooritatud terroriakti hukka on mõistnud ja hukkunute lähedastele kaastunnet avaldanud, märkis intervjuus RT-le Venemaa Föderatsiooninõukogu kaitse- ja julgeolekukomisjoni liige Olga Kovitidi, edastab RIA Novosti.

EL-i esindaja, samavõrd kui ka Prantsusmaa välisministeerium ja Saksamaa valitsuse esindaja teatasid vaid küüniliselt, et on DRV juhi Aleksandr Zahhartšenko hukkumisest teavitatud ja kutsusid üles "Minski kokkuleppeid" järgima. Senaatori arvates "näitab EL niisuguste avaldustega järjekordselt topeltstandardite rakendamist poliitilistes hinnangutes maailmas toimuvatele sündmustele."

Kes on DRV liidri Zahhartšenko surma taga>>

Aleksandr Zahhartšenko
© Sputnik / Игорь Маслов

"Maailm peab mõistma, et EL ja USA loovad Ukrainat rahastades ja poliitiliselt patroneerides reaalse ohu rahvusvahelise terrorismi levikuks EL-i riikides," rõhutas Kovitidi.

Plahvatus restoranis Separ

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, sai DRV 42-aastane juht Aleksandr Zahhartšenko 2018. aasta 31. augustil Donetski kesklinnas restoranis Separ toimunud plahvatuse läbi surmavalt pähe haavata. Plahvatuses hukkus ka tema ihukaitsja. Isehakanud vabariigi peaprokuratuur on algatanud kriminaalasja terrorirünnaku paragrahvi alusel.

Sama päeva õhtul vahistasid DRV õiguskaitseorganid Zahhartšenko tapmises kahtlustatavad, kes peagi andsid süü omaksvõtvad ülestunnistused. Nagu teatas DRV juhi nõunik Aleksandr Kazakov, korraldasid mõrvakatse Ukraina erioperatsioonide väed.

Zahhartšenko mõrvas kahtlustatavad on kinni peetud>>

Venemaa välisministeeriumis oletati, et tapmisega võib olla seotud "Kiievi režiim, kes on korduvalt kasutanud sääraseid meetodeid teisitimõtlejate ja ebasoovitavate kõrvaldamiseks." Minski kokkulepete täitmise ja sisekonflikti lahendusteede otsimise asemel "viib Kiievi sõjapartei ellu terroristlikku stsenaariumit, süvendades niigi keerulist olukorda selles piirkonnas," väitis välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Babtšenko postitus Kobzoni ja Zahhartšenko surma kohta tekitas netis pahameeletormi>>

Oma kaastundeavalduse Aleksandr Zahhartšenko hukkumise puhul on esitanud Venemaa president Vladimir Putin, kelle sõnul hukkunu oli "tõeline rahvajuht, julge ja otsusekindel inimene, Donbassi patrioot."

Aleksandr Zahhartšenko oli DRV juhiks 2014. aasta novembrist alates. Enne seda juhtis ta kolme kuu vältel vabariigi Ministrite Nõukogu.

Teema:
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (10)
Tagid:
senaator, Aleksandr Zahhartšenko, DRV, USA, EL, Donetsk

Peamised teemad