13:43 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
32 0 0

Gruusias algas teisipäeval rahvusvaheline õppus Agile Spirit, millest võtavad osa ka Ukraina merejalaväelased ja mereväelased.

TALLINN, 4. september — Sputnik. "Õppusel osalevad tänavu kümne NATO liikmes- ja partneriigi — Gruusia, Bulgaaria, Kreeka, Läti, Rumeenia, USA, Türgi, Ukraina, Tšehhi ja Eesti — sõdurid," teatas Ukraina 36. üksikmerejalaväebrigaadi pressiteenistus, vahendab Pealinn viitega BNS-le. Sel aastal viiakse õppus läbi uues formaadis, arvutisimulatsioonina, teatas brigaad.

Gruusia ei õppinud 2008. aasta sõjast midagi >>

11. septembrini kestva õppuse eesmärk on tõsta valmisolekut reageerida koos NATO reageerimisjõududega (NRF) kriisidele ja parendada eri riikide sõjaväelaste koostegutsemist.

Kahenädalane NATO õppus Noble Partner 2018 toimus Gruusias 1. augustil ja see peegeldas NATO suurenevat aktiivsust Lõuna-Kaukaasias, mida alliansis peetakse kõige olulisemaks geopoliitilise ehituseks Euraasias. Manöövritel Vaziani sõjaväelennuväljal ja polügoonil ning Norio õppeväljal osaleb üle 3000 sõduri 13 riigist, sealhulgas Armeeniast, Aserbaidžaanist, Ühendkuningriigist, Saksamaalt, Eestist, Prantsusmaalt, Leedust, Norrast, Poolast, Türgist ja Ukrainast. Kõige olulisem on USA osalus — 1170 sõjaväelast.

Õppus viib mõttele, et 2008. aasta august ei õpetanud ühelegi partnerile midagi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko arvamust. Tema sõnul püüab Gruusia alates 2008. aastast saada NATO liikmelisuse tegevuskava (MAP), mis tähendaks riigi NATO blokiga liitumisprotsessi käivitamist, kuid pole seda saanud üksmeele puudumise tõttu alliansi liikmesriikide seas, kes kardavad Moskva karmi reaktsiooni.

Eesti toetab Gruusia pürgimist NATO liikmeks >>

"Siiski on Washingtonil ja Brüsselil kasulik Venemaad heidutada isegi Gruusia sellise kehva olukorra ja revanšistlike meeleolude õhutamise tingimustes. Gruusia inimeste tegelik julgeolek ja heaolu ei ole sellega seoses üldse teema," arvab autor.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
sõjaline, sõdur, rahvusvaheline, õppused, Agile Spirit, NATO, Gruusia, Kreeka, Eesti, Ukraina, Türgi

Peamised teemad