05:20 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
57 0 0

Ühendkuningriigi prokuratuur avalikustas kahe venelase nimed, keda kahtlustatakse Skripalide tapmise katses. Venemaa välisministeerium teatas, et Ühendkuningriigi avaldatud kahtlustatavate nimed ja fotod ei ütle Moskvale midagi.

TALLINN, 5. september — Sputnik.  Ühendkuningriigi prokuratuur avalikustas kahe venelase nimed, keda kahtlustatakse Skripalide tapmise katses — Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov, öeldakse RIA Novosti käsutuses olevas teates.

Подозреваемые в отравлении Скрипалей в Солсбери
© REUTERS / HANDOUT
Venelased, keda kahtlustatakse Skripalide tapmise katses

Venelasi süüdistatakse nelja artikli järgi, sealhulgas politseinik Nick Bailey mõrvakatses, Skripalide mõrvakokkuleppes, raskete kehavigastuste tahtlikus tekitamises ja keemiarelva "Novitšok" seadusevastases kasutamises ja valdamises.

"Superdetektiivid" aitavad Skripalide juhtumit uurida >>

"Kuningliku riigiprokuratuuri terrorismivastase üksuse prokurörid uurisid tõendeid ja leidsid need piisavad olevat kohtumenetluse algatamiseks," teatati ametkonnast. Märgitakse, et ametkond ei hakka taotlema Moskvalt nende väljaandmisest — meeste arreteerimiseks on välja antud Euroopa vahistamismäärus.

Подозреваемые в отравлении Скрипалей в Солсбери
© REUTERS / HANDOUT
Mehed, keda kahtlustatakse Skripalide tapmise katses

Moskva reaktsioon

Venemaa välisministeerium teatas, et Ühendkuningriigi avaldatud kahtlustatavate nimed ja fotod ei ütle Moskvale midagi. Ametkond kutsus Londonit üles üle minema "süüdistustelt ja teabemanipulatsioonidelt" õiguskaitseorganite koostööle.

4. märtsil mürgitati Salisbury'is endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia, mis põhjustas suure rahvusvahelise skandaali. Londonis teatati, et juhtumiga on seotud Venemaa, kuid Moskva eitab seda kategooriliselt. Vene pool taotles korduvalt juurdepääsu uurimisele ja kannatanutele. Briti ametivõimud eirasid kõiki neid taotlusi.

USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud >>

Endine Briti välisminister Boris Johnson süüdistas Venemaad ja nimetas tema süü "tõendeid" "vaieldamatuteks", kuid süüdistused osutusid alusetuteks: Briti kaitseministeeriumi salajase labori juht ütles, et eksperdid ei suutnud kindlaks teha mürkaine päritolu, millega Londoni väitel Skripalid mürgitati.

Mai keskel lahkus endine GRU ohvitser haiglast, tema tütar vabastati juba aprilli keskel. Ta ütles, et naaseb Venemaale.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
Novitšok, närvigaas, mürgitamine, kahtlustatav, prokuratuur, Ruslan Boširov, Aleksandr Petrov, Sergei Skripal, Salisbury, Venemaa, Suurbritannia

Peamised teemad