21:06 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Välisuudised
lühendatud link
8012

Paljudel ametnikel ja parlamendisaadikutel on Krimmis kinnisvara ning paljud neist käivad siin mitte ainult suviti.

TALLINN, 6. september — Sputnik. Ukraina poliitikud ja ametnikud käivad salaja Krimmis puhkamas, ütles agentuurile RIA Novosti Krimmi vabariigi parlamendi sanatoorse kompleksi ja turismikomitee juht Aleksei Tšernjak.

"Nad ei põlga Krimmi ära. Nad on seal vaikselt alati käinud ja jäävad edaspidigi käima. Nad ei lähe sinna loomulikult läbi Krimmi põhjaosa kontrollpunktide, vaid lendavad Moskva kaudu. Paljudel ametnikel ja parlamendisaadikutel on Krimmis kinnisvara ning paljud neist käivad siin mitte ainult suviti," ütles ta.

Tšernjaki sõnul saavad Ukraina poliitikud juba ammu aru, mis Krimmis toimub ja miks Krimm on otsustanud siduda oma tuleviku Venemaaga. "Krimmi saabunud ukrainlased näevad, kuidas piirkond muutub ja areneb silmnähtavalt," rõhutas ta.

Ülemraada saadik mõistis Krimmi puhkuse järel poolsaare "lahkumise" põhjust >>

Ukraina Ülemraada "Opositsioonibloki" saadik Jevgeni Balitski rääkis hiljuti telekanalile NewsOne, kuidas ta Krimmis puhates uuris kohalikelt elanikelt, miks nad referendumil poolsaare Venemaaga liitumise poolt hääletasid.

Emir Kusturica
© Sputnik / Владимир Астапкович

"Oli inimesi, kes keerutasid sõrme meelekohal ja ütlesid: "Miks tagasi, mis te nüüd, sinna?" Ja nad räägivad Banderast, Odessas surnuks põletatud inimestest ja riigipöördest. Enamik inimesi — võin käe südamele panna. Uskuge, asi pole selles, kas mina tahan nii, või mitte, nii mõtlevad paljud," ütles parlamendisaadik.

Krimm muutus Venemaa regiooniks pärast Ukraina 2014. aasta riigipööret toimunud referendumi tulemusel. Umbes 97 protsenti Krimmi Vabariigi ja 96 protsenti Sevastoopoli elanikest toetasid poolsaare naasmist Venemaa koosseisu.

Ukrainalt nõuti Krimmis käinud välismaalaste rahulejätmist >>

Ukraina peab Krimmi jätkuvalt endale kuuluvaks, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "otsustatud lõplikult".

Tagid:
referendum, salaja, puhkus, kinnisvara, poliitika, turism, Jevgeni Balitski, Aleksei Tšernjak, Venemaa, Ukraina, Krimm

Peamised teemad