23:33 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
8630

Krimmis viibib kolmepäevase visiidiga Ameerika Ühendriikide organisatsiooni Kodanikualgatuste Keskus neljast esindajast koosnev delegatsioon.

TALLINN, 7. september — Sputnik. Ameeriklaste Krimmis viibiva ühiskonnaaktivistide delegatsiooni esindaja Sylvia Demarest nentis, et Krimm sai Venemaa osaks seaduslikul viisil.

"Ma olen hariduselt jurist. Ma saan aru, et Krimmis 2014. aastal toimunu oli rahva seaduslikuks tahteavalduseks ja enesemääramisõiguse väljenduseks, mis kõik leidis aset seaduse raamides," ütles ta RIA Novostile.

Emir Kusturica
© Sputnik / Владимир Астапкович

Demarest lisad, et USA-sse naastes jutustab ta kaaskodanikele tegelikust olukorrast poolsaarel.

Virtuaalreaalsus — nii Ukrainal kui Venemaal on nüüd oma Krimm>>

"Ma räägin sellest Ameerika Ühendriikides kõigile. Tegemist oli Krimmi rahva tahteavaldusega ja ma ei usu, et see olukord kunagi muutub ja et Krimm millalgi veel Ukraina omaks saab," lausus ta kokkuvõtteks.

Krimmis viibib kolmepäevase visiidiga Ameerika Ühendriikide organisatsiooni Kodanikualgatuste Keskus neljast esindajast koosnev delegatsioon. Neljapäeval, 6. septembril külastasid nad Simferopoli lastekodu, kus panid aluse sõpruse puiesteele ning kohtusid Krimmi parlamendi juhi ja rahvasaadikutega.

Krimmi poolsaar — kelle oma ta on?>>

"Esimene, mis silma hakkas, oli Simferopoli lennujaam ja autoteed. Ja üldse on linn imeilus, inimesed hästi sõbralikud," jagas oma esimese päeva kohalolekumuljeid Santa Clara Demokraatliku Klubi liige Catherine Metz.

Salapuhkajad: mida teevad Ukraina poliitikud Krimmis>>

Krimmist sai Venemaa piirkond referendumi tulemusena, mis korraldati pärast Ukrainas 2014. aastal toimunud riigipööret. Umbes 97 protsenti Krimmi Vabariigi elanikest ja 96 Sevastopoli elanikest oli poolsaare Venemaa koosseisu naasmise poolt.

Ukraina nimetab teda endiselt oma, aga ajutiselt okupeeritud territooriumiks.

Venemaa president Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)
Tagid:
ühiskonnaaktivist, Vladimir Putin, Sevastopol, Simferopol, USA, Krimm, Venemaa

Peamised teemad