08:53 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
31 0 0

USA president Donald Trump nimetas kohtumist Venemaa riigipea Vladimir Putiniga Helsingis üheks parimaist. Ekspert Grigori Jarõgin oletas Sputniku raadiosaates, et pärast seda Trumpi avaldust algab USA-s taas meediarünnak.

TALLINN, 7. september — Sputnik. USA president Donald Trump väitis, et kohtumine Venemaa riigipea Vladimir Putiniga oli üks tema elu parimaid kohtumisi, teatab raadio Sputnik.

"See on väga huvitav. Kui ma pidasin läbirääkimisi Põhja-Koreaga, ütlesid nad (Trumpi kriitikud – toim.): "Ta on liiga range, ta on liiga range." Üks minu parimaid kohtumisi üldse oli Vladimir Putiniga. Ja nemad ütlesid: "Ta oli liiga lahke, ta oli liiga lahke." Nad ihkasid, et ma oleks poksimatši maha pidanud. Meil oli suurepärane kohtumine," teatas Trump Montana osariigis Billingsis toimunud rahvakoosolekul.

Avastatud on seos Putini ja "uue maailmakorra" vahel>>

Helsingis leidsid 16. juulil aset USA ja Venemaa presidendi esimesed täismõõdulised läbirääkimised. Kahe riigi riigipead vestlesid kõigepealt üle kahe tunni silmast silma, misjärel delegatsioonid laiendatud koosseisus lõunastasid ja seejärel vastati ajakirjanike küsimustele.

Peterburi Riikliku Ülikooli ameerikauuringute kateedri dotsent Grigori Jarõgin oletas Sputniku raadiosaates, et pärast Trumpi avaldusi algab tema suhtes USA-s taas meediarünnak.

"Trump tahab üles ehitada suhteid president Putiniga esmajoones sellepärast, et tegemist on tugeva riigijuhiga ning Trump tahab välja kujundada oma isikliku kuvandi tugeva liidrina. Ta räägib juba kaks aastat, et Venemaaga tuleb koostööd teha. Tavaliselt kutsuvad niisugused avaldused USA-s sisimalt esile vastureaktsiooni ja siis tuleb tal "tagasi tõmbuda", manööverdada, kui ta sedasorti avalduste järel Kongressi ja teiste asjahuviliste ringkondade surve alla jääb. Aga mulle näib, et Trump on iseenesest järjekindel, kuigi nähtavasti poliitilise kogemuse nappus kujundab tema esinemistes säärase pildi ebajärjekindlusest," leiab Grigori Jarõgin.

Putini ja Trumpi kohtumine Helsingis>>

Tagid:
läbirääkimised, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad