23:03 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
4010

Prantsusmaa pealinnas Pariisis sai ööl vastu esmaspäeva vigastada seitse inimest, kui neid ründas noa ja raudtoruga relvastatud mees, teatas politsei.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Haavatute seas on kaks Suurbritannia päritolu turisti. Neli inimest on kriitilises seisundi, vahendas ERR. Uudisteagentuuri AFP allika andmetel on ründaja kinni võetud ja arvatakse olevat Afganistani päritolu.

Prantsusmaal tuvastati 416 Islamiriigi* rahastajat >>

"Praeguses seisus ei viita miski, et tegemist oleks terrorirünnakuga. Mees ründas tänaval suvalisi vastutulevaid inimesi," ütles allikas.

Pariisi kesklinnas sai maikuus noarünnakus surma naine ja veel neli inimest sai haavata, kellest kahe vigastused on rasked. Politsei lasi ründaja maha.

Noarünnaku eest võttis tookord vastutuse sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik*, edastas islamistide internetikülgi jälgiv monitooringufirma SITE Intelligence. Prantsuse kohtuallikas teatas, et ründaja oli sündinud Tšetšeenias 1997. aastal.

Prantsuse terroritõrjeprokuröri François Molins'i sõnul on Prantsuse julgeolekujõud tuvastanud 416 Islamiriigi* prantslasest doonorit ja 320 rahakogujat peamiselt Türgis ja Liibüas, kes saatsid summad edasi džihadistidele, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprilli lõpus.

Pariisis toimus aprillis rahvusvaheline konverents, kus arutatati võitlust terrorismi rahastamise vastu. Konverentsil osalesid 80 riigi ministrid ja ligi 500 eksperti.

Kuhu on kadunud tuhanded ISIS-e võitlejad ja nende perekonnad_>>

Prantsuse presidendi kantselei teatas kevadel, et ISIS*-i aastasissetulekut hinnatakse miljardile dollarile.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroriorganisatsioon.

Tagid:
pussitaja, noarünnak, vigastatud, haavatud, rünnak, politsei, Pariis, Prantsusmaa

Peamised teemad