15:57 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
49 0 0

FSB töötajad vahistasid Venemaa Smolenski oblastis Islamiriigi* liikme, kes Ukraina julgeolekuteenistuse ja Paremsektori* ülesandel kavandas ühe Donetski RV maakaitseväe juhi tapmist, teatati ametkonnast.

TALLINN, 10. september — Sputnik. Rühmituse esindajaks osutus Dagestanis sündinud Medžid Magomedov. Ülekuulamisel ütles ta, et Ukraina eriteenistused varustavad ISIS*-e võitlejaid teabe ja relvastusega, vahendas RIA Novosti.

Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega >>

Niisiis sõitis Magomedov aasta algul Ukrainasse, et "lahendada küsimised ISIS*-e emissaridega" Põhja-Kaukaasia põrandaaluste ressurssidega varustamise asjus.

"Nad tutvusid Ukraina julgeolekuteenistuse ja Paremsektori* esindajatega. Magomedov sai Ukraina eriteenistuse töötajatelt ülesande ühe Smolenski oblastis elava Donetski RV relvajõudude allüksuse komandöri likvideerimiseks, märgiti ametkonnas.

Magomedov õnnestus kuriteo etevalmistuse ajal kinni pidada. Sõdalaselt võeti ära omavalmistatud lõhkeseadeldis võimsusega 1,5 kilogrammi trotüüli, summutiga püstol ja laskemoon.

Vahistatu väitis, et Ukraina eriteenistused "osutavad aktiivset abi ISIS*-e sõdalastele, rahastades ja tarnides relvi ning lõhkeainet terroriaktide korraldamiseks Venemaal.

Rõhutatakse, et Ukraina eriteenistused kasutavad ISIS*-e liikmeid "muuhulgas Luganski RV ja Donetski RV liidrite kõrvaldamiseks". Maakaitseväe komandöri nime, kelle diversant tappa plaanitses, ei ole pressiteates täpsustatud.

USA tarnib terroristidele relvi, kasutades kolmandate riikide abi, ütles Süüria välisministeeriumi rahvusvaheliste suhete osakonna esimene sekretär Alaa Saeed Din Hamdan eelmisel nädalal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ekspert: Lääs on rahul natsismi ja dekommuniseerimisega Ukrainas >>

"On selge, et Ameerika Ühendriigid ja nende liitlased kasutavad kolmandaid riike Ida-Euroopast, nagu Ukraina, ja ka Balkanimaid, et varustada relvadega Jabhat al-Nusrat* ja ISIS-t*," ütles ta konverentsil "Ebaseaduslike relvatarnete vastane võitlus rahvusvahelise terrorismi vastu võitlemise kontekstis".

* Terrorirühmitused ISIS ja Paremsektor on Venemaal keelatud

Tagid:
terrorist, kinnipidamine, kuritegu, eriteenistus, Paremsektor, ISIS, Medžid Magomedov, Dagestan, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad