23:38 19. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
1957. a. noorte- ja tudengifestival Moskvas

Sotsioloogid avastasid ukrainlaste nostalgia NSV Liidu järele

© Sputnik / Анатолий Гаранин
Välisuudised
lühendatud link
4121

Nostalgia NSVL järele on omane suurele osale Ukraina kodanikest - eriti riigi ida- ja lõunaosas. Uuringu kohaselt on umbes 43% kõikidest ukrainlastest ja 51% Donbassi elanikest arvamusel, et nende elu oli Nõukogude ajal parem.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Sellest kirjutab "Ukraina Pravda", viidates "Kalmius Grupi" ja firma "GfK Ukraina" koostöös korraldatud avaliku arvamuse küsitluste tulemustele, vahendab RIA Novoosti arvamusuuringu tulemusi. 

Balti poliitikud protestisid CCCP-särkide müügi vastu USA poeketis, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Астапкович

Ainult riigi lääneosas ületab nende arv, kes usuvad, et nende perekonnal läheb tänapäeva Ukrainas paremini kui Nõukogude ajal, vastupidisel seisukohal olevate inimeste hulka —vastavalt 54% ja 31%.

Lisaks ei poolda uuringu kohaselt umbes kolmandik ukrainlastest ja pooled Donbassi elanikkonnast Kiievi poolt läbiviidavat "dekommuniseerimispoliitikat".

Kokkuvõttes toetaks iga neljas ukrainlane ja iga kolmas Donbassi elanik Nõukogude Liidu taassündi, kuhu kuuluks ka Ukraina.

Komissarid ja politrukid naasevad Venemaa armeesse >>

Mõni aeg tagasi teatas Kiievi sotsioloogiliste uuringute grupi "Reiting" juht Aleksei Antipovitš, et vastavalt arvamusuuringutele toetab iga kuues Ukraina kodanik Venemaa president Vladimir Putinit ja nõuab suhete taastamist Moskvaga.

Samal teemal

"CCCP": olla või mitte olla – sõltus Tallinna linnaametnike otsusest
Tinn: Eesti ajaloost ei saa Nõukogude perioodi välja visata
Tagid:
sotsioloogia, avaliku arvamuse küsitlus, poll, dekommuniseerimine, küsitlus, Ukraina NSV, NSVL, NSV Liit, Aleksei Antipovitš, Vladimir Putin, Lääne-Ukraina, Ida-Ukraina, Donbass, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  18
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9