20:19 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
6021

Nostalgia NSVL järele on omane suurele osale Ukraina kodanikest - eriti riigi ida- ja lõunaosas. Uuringu kohaselt on umbes 43% kõikidest ukrainlastest ja 51% Donbassi elanikest arvamusel, et nende elu oli Nõukogude ajal parem.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Sellest kirjutab "Ukraina Pravda", viidates "Kalmius Grupi" ja firma "GfK Ukraina" koostöös korraldatud avaliku arvamuse küsitluste tulemustele, vahendab RIA Novoosti arvamusuuringu tulemusi. 

Balti poliitikud protestisid CCCP-särkide müügi vastu USA poeketis, illustreeriv foto
© Sputnik / Владимир Астапкович

Ainult riigi lääneosas ületab nende arv, kes usuvad, et nende perekonnal läheb tänapäeva Ukrainas paremini kui Nõukogude ajal, vastupidisel seisukohal olevate inimeste hulka —vastavalt 54% ja 31%.

Lisaks ei poolda uuringu kohaselt umbes kolmandik ukrainlastest ja pooled Donbassi elanikkonnast Kiievi poolt läbiviidavat "dekommuniseerimispoliitikat".

Kokkuvõttes toetaks iga neljas ukrainlane ja iga kolmas Donbassi elanik Nõukogude Liidu taassündi, kuhu kuuluks ka Ukraina.

Komissarid ja politrukid naasevad Venemaa armeesse >>

Mõni aeg tagasi teatas Kiievi sotsioloogiliste uuringute grupi "Reiting" juht Aleksei Antipovitš, et vastavalt arvamusuuringutele toetab iga kuues Ukraina kodanik Venemaa president Vladimir Putinit ja nõuab suhete taastamist Moskvaga.

Samal teemal

"CCCP": olla või mitte olla – sõltus Tallinna linnaametnike otsusest
Tinn: Eesti ajaloost ei saa Nõukogude perioodi välja visata
Tagid:
sotsioloogia, avaliku arvamuse küsitlus, poll, dekommuniseerimine, küsitlus, Ukraina NSV, NSVL, NSV Liit, Aleksei Antipovitš, Vladimir Putin, Lääne-Ukraina, Ida-Ukraina, Donbass, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad