04:10 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
57 0 0

Venemaa Kaug-Idas algasid Venemaa lähiajaloo suurimaid sõjaväeõppused "Vostok-2018". Sellest teatas Venemaa kaitseministeeriumi info- ja massikommunikatsiooni osakond.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Õppused toimuvad 11.-17. septembrini ja neid juhatab kaitseminister Sergei Šoigu, edastas RIA Novosti.

Õppused on viimase 37 aasta suurimad — neis osalevad peaaegu 300 000 sõjaväelast Ida- ja Kesksõjaväeringkonnast, Põhja laevastikust, õhudessantvägede koondised, kaug- ja transpordilennuväe üksused.

Õppused "Vostok-2018" on peenike värk, maailmas analoogi pole >>

Õppustele kaasatakse Hiina ja Mongoolia relvajõudude väeüksused. Samuti osalevad õppustel rohkem kui tuhat lennukit, helikopterit ja drooni, kuni 36 000 soomussõidukit ning kuni 80 lahingu- ja varustuslaeva.

Peamised manöövrid toimuvad Ida sõjaväeringkonna, õhujõudude ja õhukaitse vägede polügoonidel, samuti Beringi ja Ohhoota merel ning Avatši ja Kronotski lahes.

Министр обороны РФ Сергей Шойгу
Министерство обороны РФ

"Vostok-2018" viiakse läbi kahes etapis: esimeses toimub väegrupi hargnemine ja koondatakse laevastiku grupeering Põhja ja Kaug-Ida merepiirkondades. Teises etapis viiakse läbi ühendväeüksuste juhtimine kaitsel ja pealetungil.

Peamine eesmärk on kontrollida sõjaväelise juhtimise struktuuride valmisolekut vägede ümberpaigutamisel ning maa- ja mereväe koostegutsemise korraldamisel. Samuti saab väejuhatus uusi ja arendab edasi seniseid vägede juhtimise kogemusi.

Venemaa näitab NATO-le oma sõjalist jõudu, korraldades mitmeid sõjaväeõppusi, sealhulgas ka koostöös Hiinaga toimub "Vostok 2018", kirjutas Saksa ajaleht Handelsblatt, vahendas uudsiteportaal Sputnik Eesti.

Handelsblatt: õppused "Vostok-2018" on signaaliks kogu maailmale >>

Handelsblatt märgib, et manöövrid on oma ulatuselt võrreldavad II maailmasõja aegsete suurte operatsioonidega ja lisab ekspertide arvamuse — sedavõrd suurte õppustega saadab Venemaa maailmale võimsa sõnumi, viies ühtlasi ellu Washingtoni suurima hirmu — Moskva ja Pekingi vaheline tihe sõjaline koostöö on saanud reaalsuseks.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
sõjaväeõppused, õppused, Vostok-2018, kaitseministeerium, Sergei Šoigu, Mongoolia, Hiina, Venemaa

Peamised teemad