23:21 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Lomonossovi-nimelise Moskva riikliku ülikooli hoone

Moskvas toimub kümnes teaduskonverents "Meedia ja massikommunikatsioon 2018"

© Sputnik / Владимир Сергеев
Välisuudised
lühendatud link
42 0 0

Venemaa pealinnas Moskvas toimub 25.-26. oktoobril arvult juba kümnes teaduskonverents "Meedia ja massikommunikatsioon 2018".

TALLINN, 11. september — Sputnik. Lomonossovi-nimelise Moskva riikliku ülikooli ajakirjandusteaduskond korraldab käesoleva aasta 25.-26. oktoobril kümnenda juubelikonverentsi teemal "Meedia ja massikommunikatsioon – 2018", teatatakse ülikooli võrgulehel.

Sputnik ootab endiselt külla Rootsi poolt solvatud Tartu tudengeid >>

Selle rahvusvahelise ürituse peaeesmärk on tugevdada ja parandada erinevate riikide ja ülikoolide esindajate vahelisi teadussuhteid. Selle aasta konverentsi juhtmõtteks on "Meedia digitaalsed muutused: piirkondlikud, rahvuslikud ja globaalsed aspektid".

Arutlusteemad:

 • Meedia ajalugu ja dünaamika kaasaajal;
 • Meedia regulatsiooni ja eneseregulatsiooni küsimused;
 • Meedia ja auditoorium: massiteabest spetsialiseerunud meediani;
 • Kaasaegse meedia väärtused, tähendused ja missioon;
 • Massimeedia digitaalkeskkonas: aktuaalsed väljakutsed ja väljavaated;
 • Ajalehed ja ajakirjad digitaalses keskkonnas — vastastikuse mõju ja koostöö küsimused;
 • Regionaalne ja kohalik meedia Venemaal: hetkeolukord ja arengusuundumused;
 • Ajakirjanike ettevalmistamine tööks kaasaegses meedias: ülesanded, väljakutsed, väljavaated digitaalses keskkonnas

25.-26. oktoobrini toimuval üritusel leiavad aset täiskogu istungid ja sektsioonide kohtumised, ümarlauad, uute raamatute ja uurimisprojektide esitlused.

Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli ajakirjandusteaduskonna dekaan, professor ja Venemaa Haridusakadeemia korrespondentliige Jelena Vartanova kuulutas intervjuus portaalile Sputnik Uzbekistan välja ümarlaua teemal "Ajakirjandusharidus SRÜs digitaalsete muudatuste kontekstis".

Декан факультета журналистики МГУ имени М.В. Ломоносова, профессор, член-корреспондент РАО Елена Вартанова
© Фото : пресс-служба факультета журналистики МГУ имени М.В. Ломоносова
Lomonossovi-nimelise Moskva Riikliku Ülikooli ajakirjandusteaduskonna dekaan Jelena Vartanova

Tema modereeritav üritus toimub 26. oktoobril rahvusvahelise konverentsi "Meedia ja massikommunikatsioon 2018" raames. Vartanova sõnul on ümarlauast osavõtjad Usbekistani, Armeenia, Moldova ja Kasahstani ajakirjandusvaldkonna eksperdid.

Riik toetab küberkaitse teadus- ja arendustegevusi 1,5 miljoni euroga >>

Lisaks kutsutakse Euroopa eksperte, sealhulgas Soome Tampere ülikooli professor, kellel on kolmekümneaastane ajakirjanduse õpetamise kogemus.

Rahvusvaheline konverents "Meedia ja massikommunikatsioon" on 2009. aastast Moskva riikliku ülikooli ajakirjandusteaduskonna korraldatav iga-aastane üritus. Seda toetab Venemaa Föderaalne ajakirjanduse ja massimeedia agentuur.

Tagid:
massikommunikatsioon, teadus, meedia, ajakirjandus, konverents, Meedia ja massikommunikatsioon 2018, Moskva Riiklik M. V. Lomonossovi nimeline ülikool, Jelena Vartanova, Moskva, Venemaa

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  25
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  23