22:55 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
5810

Venemaa president Vladimir Putin teatas, et Venemaa võimudel on teada Skripalide asjus kahtlustatavad ning avaldas lootust, et "nad ise annavad end välja, ise räägivad kõik ära".

TALLINN, 12. september — Sputnik. Vladimir Putin teatas, et Venemaa võimudele on Skripalide intsidendi "kahtlusalused" teada , edastas RIA Novosti.

"Me teame, kes nad on, leidsime nad üles," ütles Venemaa liider Ida majandusfoorumi (VEF) istungil.

Ta lisas ühtlasi, et kõne all on tsivilisikud ja avaldas lootust, et "nad ilmuvad ise välja ja räägivad kõik ära". "Ma tahan nende poole pöörduda, et nad ajakirjandusega ühendust võtaksid. Kinnitan teile, et midagi eriti kriminaalset selles loos ei ole," lausus Putin kokkuvõtteks.

Londonil asi selge: Skripalid mürgitas Moskva >>

Mürgitamine Suurbritannias

4. märtsil mürgitati Salisburys endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia. Londonis süüdistati juhtunus Venemaad, Moskva eitab seda kategoorilisrelt. Venemaa pool tegi ettepaneku viia läbi vahejuhtumi kahepolne uurimine, kuid London eiras seda algatust ja keelustas ligipääsu Skripalidele.

Briti meedia pajatas puhastajatest Skripalide asjus, illustreeriv foto
© Sputnik / Алекс Макнотон

Hiljem esitas London kahe "kahtlusaluse" fotod. Moskvast teatati vastuseks, et nende inimeste kohta teavet ei jagata. Briti osapoole kinnitusel on tegemist "kahe GRU ohvitseriga". London avalikustas koguni "kahtlusaluste" perekonnanimed — Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov. Samas jõudsud Suurbritanni võimud kohe kokkuleppele, et tegemist ei ole päris nimedega.

Meedia on varem korduvalt anonüümsetele allikatele viidates andnud teada igasugust infot uurimistest, mille tulemusi ei ole kinnitatud. Nii kirjutas kõmuleht The Sun, et Skripalid võidi mürgitada närvigaasi sisaldanud tatra abil. Daily Mail kirjutas, ert peamiseks kuriteos kahtlustatavaks on naisterahvas.

The Sun kinnitas samuti, et mürk olevat sünteesitud Moskvas Venemaa Föderatsiooni Välisluureteenistuse Jassenevo laboris, samas kui The Times sisuliselt samal ajal teatas, et mürkaine oli toodetud Saraatovi oblasti Šihhanõ linna sõjateaduse teaduslikus baasis.

Avalikustati Skripalide mürgitamises kahtlustatavad venelased >>

Suurbritanniannia välisministeerium kirjutas märtsi lõpul Twitteris, et Porton Downi asjatundjad sedastasid täpselt mürgitusaine venemaise päritolu. Selles veenis avalikkust ka tolleaegne välisminister Boris Johnson. Hiljem teatati laborist endast, et mürgi allkat pole suudetud kindlaks teha. Seejärel välisministeeriumi sõnum kadus.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
mürgitamine, Novitšok, närvigaas, kahtlustatav, VEF, Sergei Skripal, Vladimir Putin, Salisbury, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad