23:44 19. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker

Euroopa Komisjoni president kutsus tugevdama Euroopa piiri- ja rannavalveametit

© AP Photo / Virginia Mayo
Välisuudised
lühendatud link
15 0 0

Kui välispiiri piisavalt hästi ei valvata, siis võib kaduda Schengeni ala, võivad taas tekkida valvatavad piirid riikide vahel, märkis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsus tugevdama Euroopa piiri- ja rannavalveametit, suurendades selle isikkoosseisu 2020. aastaks 10 000 piirivalvurile, edastas portaal Pealinn.

"Euroopa Komisjon teeb täna ettepaneku suurendada Euroopa piiri- ja rannavalveameti koosseisu meie välispiiride paremaks kaitsmiseks aastaks 2020 10 000 piirivalvurini," ütles Juncker Strasbourg´is aastakõnes Euroopa Parlamendile.

Hispaanias toodi merelt ära sadu põgenikke, illustreeriv foto
© AP Photo / Lisa Hoffmann/Sea-Watch

Praegu on ameti käsutuses 1500 piirivalveametnikku, samas kui liikmesriikide piirivalvetes on umbes 100 000 töötajat.

Ebaseadusliku rände surve Eesti piirile on kasvanud>>

Kui välispiiri piisavalt hästi ei valvata, siis võib kaduda Schengeni ala, võivad taas tekkida valvatavad piirid riikide vahel, märkis Juncker ja rõhutas, et tema seda ei soovi ning tahab ka praegu mõnel pool sisepiiril kehtiva piirikontrolli lõppemist.

Samuti peab tugevdada Euroopa varjupaigaametit (ASO), et kiirendada varjupaiga taotluste läbivaatamist ning lisaks tuleb kiirendada ka illegaalselt saabunud migrantide tagasisaatmist, sõnas Euroopa Komisjoni president.

Idapiiri ehitus ja hooldus lähevad kokku maksma 320 miljonit eurot>>

Samas rõhutas Juncker, et vaja on arendada seaduslikke sisserändekanaleid, kuna Euroopa vajab kvalifitseeritud töötajaid.

Juncker pidas kolmapäeval europarlamendis oma aastakõne olukorrast EL-is, milles esitas Euroopa Komisjoni seisukohad uute väljakutsetega tegelemiseks.

Tagid:
Schengen, välispiir, Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, EL

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  18
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  17
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  9