22:27 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
"Inglanna õiendab häda" (136)
5410

Meediaagentuuri Rossia Segodnja ja RT peatoimetaja Margarita Simonjan teatas, et ta võttis intervjuu venemaalastelt Aleksandr Petrovilt ja Ruslan Boširovilt, keda London Skripalide kohtuasjas kahtlustab.

TALLINN, 13. september — Sputnik. "Ei tea, kellega teie eilse õhtu veetsite, aga mina veetsin selle Petrovi ja Boširoviga. Ma ei te nalja," kirjutas ta oma Telegrami-kontol.

Lähitundidel jõuab intervjuu RT eetrisse. Simonjan lisas, et Petrov ja Boširov otsisid ta ise mobiiltelefonile helistades üles.

"Mina neid ei otsinud. Täpsemalt, meie toimetus otsis neid küll ka, nagu kõik teisedki professionaaalsed toimetused: sotsiaalvõrgustike, allikate kaudu ja nii edasi. Leiti isegi paarike, aga mitte neid. Lõpuks helistasid päris (niipalju kui seda uskuda võib) Petrov ja Boširov mulle ise. Mobiilile. Tuleb öelda, et minu mobiilinumbrit teavad tegelikult kõik, isegi kullerid, kes 8. märtsiks lilli laiali veavad," täpsustas RT peatoimetaja.

Подозреваемые в отравлении Скрипалей в Солсбери
© REUTERS / HANDOUT
Skripalide mürgitamises kahtlustatavad venelased

Kolmapäeval teatas Vladimir Putin, et Venemaa võimudele on nende isikud teada, keda Scotland Yard kahtlusalusteks nimetas. Ta lisas ühtlasi, et jutt käib tsiviilisikutest ja avaldas lootust, et "nad ilmuvad ise välja, räägivad ise kõik ära."

Venemaa leidis Skripalide intsdendi "kahtlusalused" üles >>

"Ma tahan nende poole pöörduda, et las nad tulevad kunagi massimeediasse. Kinnitan teile, et midagi eriti kriminaalset seal polegi," lausus president kokkuvõtteks.

Mürgitamine Suurbritannias

4. märtsil mürgitati Salisburys endine GRU ohvitser Sergei Skripal ja tema tütar Julia. Londonis süüdistati juhtunus Venemaad, Moskva eitab seda kategoorilisrelt. Venemaa pool tegi ettepaneku viia läbi vahejuhtumi kahepolne uurimine, kuid London eiras seda algatust ja keelustas ligipääsu Skripalidele.

Sergei Skripali nõbu Viktoria Skripal
© Sputnik / Владимир Песня

Hiljem esitas London kahe "kahtlusaluse" fotod. Moskvast teatati vastuseks, et nende inimeste kohta teavet ei jagata. Briti osapoole kinnitusel on tegemist "kahe GRU ohvitseriga". London avalikustas koguni "kahtlusaluste" perekonnanimed — Aleksandr Petrov ja Ruslan Boširov. Samas jõudsud Suurbritanni võimud kohe kokkuleppele, et tegemist ei ole päris nimedega.

Meedia on varem korduvalt anonüümsetele allikatele viidates andnud teada igasugust infot uurimistest, mille tulemusi ei ole kinnitatud. Nii kirjutas kõmuleht The Sun, et Skripalid võidi mürgitada närvigaasi sisaldanud tatra abil. Daily Mail kirjutas, ert peamiseks kuriteos kahtlustatavaks on naisterahvas.

The Sun kinnitas samuti, et mürk olevat sünteesitud Moskvas Venemaa Föderatsiooni Välisluureteenistuse Jassenevo laboris, samas kui The Times sisuliselt samal ajal teatas, et mürkaine oli toodetud Saraatovi oblasti Šihhanõ linna sõjateaduse teaduslikus baasis.

Avalikustati Skripalide mürgitamises kahtlustatavad venelased >>

Suurbritanniannia välisministeerium kirjutas märtsi lõpul Twitteris, et Porton Downi asjatundjad sedastasid täpselt mürgitusaine venemaise päritolu. Selles veenis avalikkust ka tolleaegne välisminister Boris Johnson. Hiljem teatati laborist endast, et mürgi allkat pole suudetud kindlaks teha. Seejärel välisministeeriumi sõnum kadus.

Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)
Tagid:
eksklusiivne, mürgitamine, intervjuu, RT, Ruslan Boširov, Sergei Skripal, Aleksandr Petrov, Margarita Simonjan, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad