18:09 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
8520

Suvel teatas VTB juht kohtumisel Vladimir Putiniga, et panga eksperdid on koostanud ettepanekud rubla kasutamise suurendamiseks rahvusvahelistes arveldustes.

TALLINN, 14. september — Sputnik. VTB (Vneštorgbank) juht Andrei Kostin koostas neljast põhipunktist koosneva plaani dollarist loobumiseks ja rääkis sellest intervjuus ajalehele "Izvestia".

Esimene punkt on ekspordi- ja imporditehingutes välisriikidega kiirendatud üleminek arveldustele teistes valuutades.

Teine — Venemaa suuremate ettevõtete üleviimine siseriiklikusse alluvusse (välismaal registreerimine muudab järgnevate ülesannete täitmise keerulisemaks).

Euroopa Liidu juht teatas "dollarist vabanemise" algusest>>

Seejärel, selgitas Kostin, et euroobligatsioonidega kauplemine tuleb maksimaalselt üle tuua Venemaale ja litsentseerida kõik väärtpaberituru osalised, et kõik töötaksid samade reeglite järgi.

"On palju väiksemaid küsimusi. Midagi saaks teha kiiremini, midagi võtab kauem aega, kuid sellega tuleb tegeleda," lisas ta.

Rahandustegelane märkis, et Kaug-Idas sooritab VTB pank 70 protsenti tehingutest Hiinaga dollarites, vaid kaheksa protsenti jüaanides ja 22% rublades.

"Selliste tehingute osakaalu tuleks lihtsalt suurendada, paljuski sõltub see meie eksportööride tahtest," kinnitas Kostin.

Esinedes Mosfinforumi plenaaristungil ütles Kostin, et dollariarveldustest loobumine rahvuslike valuutade kasuks võib kesta aastaid, kuid see on vajalik, et vähendada USA valitsuse võimaliku mõju riski.

Suvel teatas VTB juht kohtumisel Vladimir Putiniga, et panga eksperdid on koostanud ettepanekud rubla kasutamise suurendamiseks rahvusvahelistes arveldustes. Tema sõnul ei kaitse see mitte ainult Venemaa finantssektorit välistegurite mõju eest, vaid annab tema arengule ka uue impulsi.

VTB (vene keeles Внешторгбанк, lühendatult ВТБ) on Venemaa pank. See on suuruselt Venemaa teine pank.

Pank asutati 1990.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)
Tagid:
rubla, dollar, gaas, nafta, VTB, Andrei Kostin, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad